reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny która z Was w ciąży brała Acard 150 i urodziła zdrowe dziecko?

reklama
Czy stosowanie takiej dawki w ciąży jest bezpieczne?
Ja brałam w jednej ciąży 2017 acard 75 mg i inne leki i urodziłam zdrową córkę. Teraz 2020 urodziłam druga córkę i brałam acard 150 mg. Polski Związek Ginekologiczny rekomenduje branie acard 150 mg od 2019 roku. Skąd wątpliwości co do jego brania? Jeśli jest to uzasadnione to nie obawiaj się . Moja ginekolog twierdzi, że każda kobieta w ciąży powinna to brać no ale to już zupełnie inny temat
 
Ja brałam już od pół roku przed zajściem w ciążę do tego w ciąży heparyne i jest zdrowa donoszona córka.Kiedys słyszałam że królowa Anglii żeby donosic ciążę brała codziennie aspirynke.Nie wiem ile w tym prawdy.
 
Acard 150 to w ciąży dawka bezpieczna, terapeutyczna. W pierwszej brałam od 13tc, pomógł średnio- iugr i preeklampsji, ale dosyć późno się pojawiło. W ostatniej acard już w staraniach a od testu dodatkowo heparyna- syn zdrowy, bez iugr, ja bez preeklampsji
 
Mi lekarz zalecił branie acardu po uwolnieniu komórki jajowej :) Nie miałam pewności, ze będę w ciąży. w I trymestrze -75, w II - 150
 
Ja brałam 2 tabletki każda o 75 mg przed ciążą i heparynę . w ciąży do 35 tyg. też heparynę i 1,5 tabletki acardu. Syn zdrowy🙂
 
reklama
Do góry