reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny pilnie proszę o pomoc obniżenie alimentów sprawa w środę

Dołączył(a)
10 Październik 2009
Postów
9
hej,
drogie koleżanki:) jakiś czas temu bardzo mi pomogłyście, dlatego dzisiaj też zwracam się o pomoc sprawa ma się następująco:

w dniu dzisiejszym otrzymałam wezwanie na sprawę założoną przez mojego byłego męża o obniżenie alimentów z kwoty 700 zł na 400 zł, rozprawa ma się odbyć 8 sierpnia, alimenty były zasądzone ponad rok temu nie zapłacił ani razu, sprawa u komornika bez rezultatu. Chęć obniżenia motywuje pracą na umowę zlecenie i tym iż dziecko już nie chodzi do prywatnego żłobka(nie było szans na dostanie się do państwowego).
Ja po 8 latach pracy w jednej firmie w dniu 31 lipca zostałam zwolniona.

Maluch ma 3 lata od września idzie do Państwowego przedszkola.

jeszcze nie pozbierałam się po stracie pracy a tu kolejna super wiadomość. W ogóle nie jestem przygotowana na sprawę nie mam żadnych rachunków faktur, czasu na zebranie papierów brak.
Czy jest duża szansa że sąd obniży mu alimenty? czy moja utrata pracy ma jakiś wpływ na to aby alimenty zostały na takim samym poziomie?. Jak przygotować się do sprawy? jakich argumentów użyć?.

Czy od razu składać wniosek o podwyższenia alimentów, czy odpowiadać na dzisiejsze pismo, nie mam pojęcia od czego zacząć a czasu brak.

z Góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 
reklama
Obnizenie alimentow wg mnie jest ciezka tym bardziej,ze co chwile wszystko drożeje,nie piszesz w jakim miescie,ale panstwowe przedszkole dla dziecko gdybys znalazla prace i pozostawala dziecko na 9 godzin tez nie jest tanie, u mnie w miescie dodatkowa godzina 3,5 chyba od wrzesnia plus jedzenia i wyprawka,korekcyjna to koszt ponad 500 zl

wpisz koszty utrzymania dziecka dzielac koszty na miesieczne-przedszkole,jedzenie w domu,oplaty, leki jak ma jakies stałe, kosmetyki oraz te dlugoterminowe- ubrania, zabawki, ksiazeczki, wakacje, rzeczy do domu
jakbys miala cos wiecej wiedziec wiecej pytaj
 
To jakiś żart chyba - Takie argumenty ma ten Twój mąż ,ze chyba po prostu szuka wrażeń latając po sądach bo chyba nie jest tak naiwny i nie sądzi,że obniży alimenty na 3 letnie dziecko tym bardziej ,ze jego matka straciła prace - to są jakieś żarty !!
Poza tym najniższa kwota jaka przypada na dziecko (podajże ustawa weszła w życie w 2010 r. ) to 500zł .
Nie widzę szans na jakiekolwiek obniżenie ,a juz wogóle na taką śmieszną kwotę !
Daj znać w środę co i jak ..
 
Ah i jeszcze jedno Ty Go Kobieto o podwyżkę podaj .Jesteś samotną matką bez pracy na co czekasz !
Mnie po prostu krew zalewa jak ja czytam o tym jak ci faceci są bez mózgu .Ale no cóż rozprawą się nie masz co martwić Ty straciłaś pracę , a on nie ma praktycznie żadnych argumentów ..
Daj znać co i jak po rozprawie .
 
Szkoda ze wczesniej nie napisalas.Gdy otrzymalas wniosek nalezalo sie wziąść adwokata i oddalic wniosek.Masz podstawe bo stracilas pracę.Byc moze ojciec dziecka o tym nie wie ze stracilas prace wiec podal o obniżke myslac ze masz super sytuacje finansową.A jak obnizą (w co watpię) to moze sz jeszcze skladac apelacje no i wnosic sprawe o podwyzszenie.Masz mocny argument-nie masz pracy!A skoro mu wtedy tyle zasadzili to musial pracowac,czyzby zamienil sobie prace na mniej płatną????
 
dzięki za wszystkie odpowiedzi, wzięcie prawnika na chwilę obecną odpada, dopiero co skończyłam spłacać prawnika za rozwód, który trwał ponad 2 lata:).

zrobiłam kosztorys utrzymania i nic się nie zmieniło, pomimo rezygnacji z prywatnego żłobka.
Mieszkam na Warszawie.

Mam kosztorys na ok. 1900 zł
wypowiedzenie z pracy
opłaty za mieszkanie
nie wiem czy uda mi się do środy załatwić potwierdzenie o opłatach z przedszkola(ma przerwę i chyba nikogo nie ma)

czy jeszcze jakieś dokumenty mam zabrać ze sobą?.


Ojciec dziecka nic nie wie o stracie pracy, ogólnie pojawił się 2 tygodnie temu po 2 latach nieprzychodzenia, więc domyślałam się że czymś to "śmierdzi" i oczywiście się nie myliłam.

a mam jeszcze jedno pytanie czy na sprawie o obniżenie alimentów, mogę złożyć o to żeby sąd wydał zgodę na wyrobienie dowodu dla syna?, czy muszę zakładać nową sprawę?
 
reklama
dzięki za wszystkie odpowiedzi, wzięcie prawnika na chwilę obecną odpada, dopiero co skończyłam spłacać prawnika za rozwód, który trwał ponad 2 lata:).

zrobiłam kosztorys utrzymania i nic się nie zmieniło, pomimo rezygnacji z prywatnego żłobka.
Mieszkam na Warszawie.

Mam kosztorys na ok. 1900 zł
wypowiedzenie z pracy
opłaty za mieszkanie
nie wiem czy uda mi się do środy załatwić potwierdzenie o opłatach z przedszkola(ma przerwę i chyba nikogo nie ma)

czy jeszcze jakieś dokumenty mam zabrać ze sobą?.


Ojciec dziecka nic nie wie o stracie pracy, ogólnie pojawił się 2 tygodnie temu po 2 latach nieprzychodzenia, więc domyślałam się że czymś to "śmierdzi" i oczywiście się nie myliłam.

a mam jeszcze jedno pytanie czy na sprawie o obniżenie alimentów, mogę złożyć o to żeby sąd wydał zgodę na wyrobienie dowodu dla syna?, czy muszę zakładać nową sprawę?
mozesz wziasc od pediatry tez zaswiadczenie o stanie zdrowia dziecka
a co do przedszkola to teraz trudno o zasw w wakacje,ale poszukac mozesz decyzji urzedu miasta o platach dot przeszkola
jesli chodzi o zgode na wyrobienie , to skladaj od razu i o dowod, tylko nie wiem czy nie trzeba osobnej sprawy,ale jak cos to ci sedzia powie,ze musisz to zlozyc oddzielnie
 
Do góry