reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Kochani, umiera młoda mama. To koleżanka jednej z naszych moderatorek @89katia. Być może uda sie ocalić jej życie, ale (jak zawsze) potrzba na to pieniędzy. I to nie za miesiąc, nie za dwa, tylko teraz. Dorzuć się do zbiórki. Każda wpłata, nawet ta symboliczna daje jej większą nadzieję, że wróci do swoich maluszków. Dziękuję. aniaslu Poznaj Anię i jej dzieci. I podejmij decyzję.

reklama

Dziewczyny pomocy :)

I

isara

Gość
Dziewczyny mam wielką prośbę, wiecie może jak to jest ze zwonieniem lekarskim w trakcie ciąży?
Jakie jest wynagrodzenie,
Czy jeśli umowa jest na czas określony to czy przedłużą mi tylko do porodu czy jeszcze macierzyński i ogolnie jak to jest w polskim prawie...
 
reklama

misiako

Mama wrzesniowa 2005
Dołączył(a)
27 Marzec 2006
Postów
2 014
Miasto
Tychy
Rozwiązania
0
Isara WIELKIE GRATULACJE :D

Znalazlam cos takiego:

Z art. 177 par.3 k.p. wynika, że umowa o prace zawarta na czas określony , która uległaby rozwiązaniu po upływie 3 miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu. Pracownicy nie przysługuje prawo do urlopu macierzyńskiego ani wychowawczego, jedynie do zasiłku macierzyńskiego [art. 30 ust. 4 Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 r. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa (publikacja: Dz.U. z 1999 r. nr 60, poz. 636 oraz z 2005 r. nr 10, poz. 71 ) ?Ubezpieczonej będącej pracownicą zatrudnioną na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę na podstawie art. 177 par. 3 K.p. została przedłużona do dnia porodu - przysługuje prawo do zasiłku macierzyńskiego po ustaniu ubezpieczenia?. Zasiłek ten należy się przez okres ustalony w art. 180 par.1 k.p. jako okres urlopu macierzyńskiego. Wynosi on odpowiednio:

* 16 tygodni przy pierwszym porodzie
* 18 tygodni przy każdym następnym porodzie
* 26 tygodni w przypadku urodzenia więcej niż jednego dziecka przy jednym porodzie
 

Magda31

Podwójna szczęściara
Dołączył(a)
14 Sierpień 2006
Postów
626
Miasto
Gdynia
Rozwiązania
0
Gratulacje Isara! To dopiero bedzie radość!
Jeżeli chodzi o wynagrodzenie za zwolnienie lekarskie w czasie ciąży to wynosi ono 100% i liczy się je na podstawie wynagrodzeń z ostatnich 12 miesięcy.
 
I

isara

Gość
chbya zbyt szybko sie pochwaliłam...
doczekałam pierwszego miesiaca i drugiego juz niebedzie ...
nigdy niemyslalam jak czuje sie kobieta ktora straci dziecko ... teraz wiem.
ale dzieki ze chcialyscie pomoc :-[
 
reklama

Polecamy

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry