reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny pomocy

Dołączył(a)
25 Luty 2018
Postów
13
Witam , mam takie pytanie ponieważ uprawiam stosunek ze swoim chłopakiem przerywany cały czas żadnej antykoncepcji nie używam , i ostatnio dostałam tak jakby okres ale trwał 4 dni prawie w tym żadnych boli nie było ani nic z tych zeczy , a zawsze mam bolesne okresy i długie takie jak 7 dni , po 11 dniach po okresie dostałam plamienia trwa one 4 dni małe plamienie jasno różowa krew i brązowa wydzielina . Dziś mam jajeczkowanie chyba bo boli mnie podbrzusze . Dodam do tego ze przed plamienie po okresie dalej mnie bolały piersi i były nabrzmiałe , teraz tez są lekko nabrzmiałe ale nie wiem co się dzieje . Mam 23 lata
 
reklama
Stosunek przerywany nie chroni przed ciążą. Wykonaj test ciążowy. Jeśli wyjdzie negatywny to mogą to być jakieś zaburzenia hormonalne lub plamienie okołoowulacyjne. Kontrola u ginekologa wskazana.
 
ja wiem ze stosunek przerywany nie chroni przed ciąża , nawet jak bym była to fajnie cieszyłabym się , ale ciekawi mnie to i dziwne to jest dla mnie bo pierwszy raz tak mam :-/ . Ale jeśli to by była ciąża to w dzień jajeczkowania chyba by mnie tam podbrzusze i jajniki na zmianę nie bolały a bardziej tam przy prawym jajniku
 
reklama
Nie przypisuj objawów narazie do niczego bo tak naprawdę nie wiesz w jakim momencie cyklu jesteś przez te dziwne objawy bo możesz mieć teraz zaburzenia cyklu (nie ważne ze wcześniej były regularne tak czasem się zdarza) a może i faktycznie jesteś w ciąży i po prostu masz implantacje lub plamienia. Często zdarzają się plamienia implantacyjne jak i plamienia w ciąży wczesnej w dniu spodziewanej miesiączki. Organizm wydała w ten sposób resztę niezluszczłona w uprzednim cyklu. Proponowałbym jak masz możliwość iść na beta hcg z krwi lub ostatecznie ten test ciążowy. Lekarz tez ok szczególnie jeśli to jakieś zaburzenia na tle hormonów ale jeśli to ciąża to raczej z podanych informacji od Ciebie i dat to jest wczesna i lekarz może nie wiele stwierdzić ale oczywiście badając może uwidacznic pogrubienie endomerium czy rozpulchniona szyjkę co w dużej mierze za ciążą przemawia. Życzę powodzenia. Daj znać jak juz czegoś się dowiesz. Podpowiem jeszcze ze bole podbrzusza występują zarówno w ciąży jak i w zaburzeniach hormonalych. Gdy zaszłam w ciążę bole właściwe miałam od samego początku choć nie wiedziałam że to bole powodowane ciążą implatacja itp ale z racji ze stosunek był jeden następnie za dwa dni drugi i tyle to już później było wiadomo ze od tego. Poza tym przy bólu podbrzusza najbardziej doskwieral mi prawy jajnik (z niego zwykle mam owulacje) ale tak jak mówię przy zaburzeniach hormonów tez są takie bole obecnie jestem na takim etapie i bole podbrzusza mam. Dlatego ciężko jest się sugerować. Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam
 
reklama
Dziekuje bardzo za pomoc i wgl , dodam ze dziś już mnie nic nie boli tylko wczoraj tak miałam jak by jajeczkowanie i dodam ze jak mam jajeczkowanie to mam ucisk na dole w pochwie i usiąść czasami nie mogę a teraz nic takiego nie było . I zazwyczaj miałam 2 dni takie bóle a dziś już koniec jakby nic nie było . No ale cóż można tylko gdybać ale dziś po pracy do lekarza pójdę i się okaże może wszystko . Napewno się odezwę jak było i co się dzieje pozdrawiam
 
Do góry