reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny pomóżcie. Jak interpretować wynik krzywa cukrowa

Madzia0133

Początkująca w BB
Dołączył(a)
11 Grudzień 2018
Postów
15
Test tolerancji glukozy na czczo 5,37 mmol/l
Doustny test glukozy po 60min 12,38 mmol/l
Doustny test glukozy po 120min 9,16 mmlo/l
Lekarz dopiero w piątek, a już wariuje. Bo przy tych wynikach mam" H" czyli na pewno za wysoko. Ale czy aż tak, żeby mieć cukrzycę? Czy któraś miała taki wynik i jednak było okej. Dodam, że czuję się dobrze. I słyszałam, że jak wynik jest za wysoki trzeba powtarzać, a ja sobie tego nie wyobrażam, bo niestety zbyt dobrze tej glukozy nie znioslalm. Jestem w 28 tyg ciąży
 
reklama
Rozwiązanie
Aby zdiagnozować cukrzycę musi być przynajmniej jeden wynik przekroczony. Nie ma znaczenia o ile. U Ciebie przekroczone są dwa: po godzinie i dwóch (norma do 10 i 8, 67.
Jeśli mieszkasz w Polsce, to zalecenia to dieta i ruch plus mierzenie cukrów. Umów się do diabetologa. Jest wiele grup wsparcia. Dasz radę :)
Z tego co widzę, to masz przekroczone normy we wszystkich trzech pomiarach. A wystarczy przekroczenie w jednym z wyników, żeby zdiagnozować cukrzycę ciążową. Prawdopodobnie lekarz zaleci dietę i konsultację u specjalisty.
 
Aby zdiagnozować cukrzycę musi być przynajmniej jeden wynik przekroczony. Nie ma znaczenia o ile. U Ciebie przekroczone są dwa: po godzinie i dwóch (norma do 10 i 8, 67.
Jeśli mieszkasz w Polsce, to zalecenia to dieta i ruch plus mierzenie cukrów. Umów się do diabetologa. Jest wiele grup wsparcia. Dasz radę :)
 
Rozwiązanie
Do góry