reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny proszę o pomoc

Monika2901

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Listopad 2016
Postów
17
Pisałam ostatnio ze staramy się z mężem o drugiego dzidziusia... w sobotę czyli w 23dc byłam na beta i wyszło 4.2 (ktoś na forum mi doradzil ze juz wynik bedzie miarodajny) dzisiaj (26dc)powtorzylam badanie i wyszło 3. Ale na końcu badania napisali "przyczyny nie wykrycia beta hcg w ciąży :test wykonany zbyt wcześnie , ciąża pozamaciczna " powiedzcie mi czy faktycznie jest jeszcze szansa że jestem w ciąży czy mam się martwić czy to ciąża pozamaciczna ? pozdrawiam Monika
 
reklama
Wydaje mi się ze w ciąży nie jesteś bo beta powyżej 5 to można mówić o ciąży a tu jeszcze spadła ona musi cały czas duzo rosnąć nie ma prawa spadać. . Ale wynik negatywny i jeszcze spadl .betę sie robi 8 dni po owulacji.
 
Ostatnia edycja:
To ciąży nie ma kochana.
Zawsze możesz zrobić jeszcze raz bete żeby sie upewnić tak za dwa dni ale wydaje mi się ze juz by wyszla normalnie przy takich cyklach i tym bardziej ten spadek
Ale powyżej 5 musi być a u Ciebie nie było nawet 5
 
Teoretycznie po owulacji embrion dochodzi do blastocysty w 5 dni, o ile nie w 6 dni. Po tym czasie rozpoczyna proces implantacji który rozpoczyna się następnego dnia, albo dzień później. jak już embrion jest zaimplantowany potrzeba około 24h na produkcje beta - hcg we krwi. To daje najwcześniejszy czas 10-11 dni po owulacji??? Jak po czasie 8 dni ma być już hcg we krwi?
 
Czyli za wcześnie? kurcze dziewczyny wszystkie objawy takie jak bóle podbrzusza, piersi obolałe nabrzmiale. I w podświadomości wiem że jest coś ze mną nie tak . .. powtarzać to beta? a może test sikany...
 
Najwcześniej około 11 dni po owulacji powinna pojawić się śladowa beta - hcg we krwi. Po tym czasie do 14dni po owulacji wciąż może pojawić się pozytywna beta, ale szanse maleją. Wysokość bety w 11 dniu jest podstawowa w dalszych rokowaniach ciąży.
Ogólnie wygląda to tak, ale może się mylę:
dzień 0 owulacja
dzień 5 albo 6 po owulacji blastocysta
dzień 6 albo 7,8 początek implantacji.
w kolejnych dniach adhezja do endometrium, zakopywanie się i finalnie produkcja hcg. Moim zdaniem beta powinna się pojawić dopiero 10-11 dni po owulacji. Ja miałam 11 dni po raz 9, a za drugim razem 46.
 
reklama
Do góry