reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Dziewczyny proszę o pomoc

Monika2901

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Pisałam ostatnio ze staramy się z mężem o drugiego dzidziusia... w sobotę czyli w 23dc byłam na beta i wyszło 4.2 (ktoś na forum mi doradzil ze juz wynik bedzie miarodajny) dzisiaj (26dc)powtorzylam badanie i wyszło 3. Ale na końcu badania napisali "przyczyny nie wykrycia beta hcg w ciąży :test wykonany zbyt wcześnie , ciąża pozamaciczna " powiedzcie mi czy faktycznie jest jeszcze szansa że jestem w ciąży czy mam się martwić czy to ciąża pozamaciczna ? pozdrawiam Monika

reklama

olcia1718

Fanka BB :)
Rozwiązania
41
Wydaje mi się ze w ciąży nie jesteś bo beta powyżej 5 to można mówić o ciąży a tu jeszcze spadła ona musi cały czas duzo rosnąć nie ma prawa spadać. . Ale wynik negatywny i jeszcze spadl .betę sie robi 8 dni po owulacji.

Ostatnia edycja:

olcia1718

Fanka BB :)
Rozwiązania
41
To ciąży nie ma kochana.
Zawsze możesz zrobić jeszcze raz bete żeby sie upewnić tak za dwa dni ale wydaje mi się ze juz by wyszla normalnie przy takich cyklach i tym bardziej ten spadek
Ale powyżej 5 musi być a u Ciebie nie było nawet 5

kate_p7

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
3
Teoretycznie po owulacji embrion dochodzi do blastocysty w 5 dni, o ile nie w 6 dni. Po tym czasie rozpoczyna proces implantacji który rozpoczyna się następnego dnia, albo dzień później. jak już embrion jest zaimplantowany potrzeba około 24h na produkcje beta - hcg we krwi. To daje najwcześniejszy czas 10-11 dni po owulacji??? Jak po czasie 8 dni ma być już hcg we krwi?

Monika2901

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Czyli za wcześnie? kurcze dziewczyny wszystkie objawy takie jak bóle podbrzusza, piersi obolałe nabrzmiale. I w podświadomości wiem że jest coś ze mną nie tak . .. powtarzać to beta? a może test sikany...

kate_p7

Moderatorka
Członek załogi
Rozwiązania
3
Najwcześniej około 11 dni po owulacji powinna pojawić się śladowa beta - hcg we krwi. Po tym czasie do 14dni po owulacji wciąż może pojawić się pozytywna beta, ale szanse maleją. Wysokość bety w 11 dniu jest podstawowa w dalszych rokowaniach ciąży.
Ogólnie wygląda to tak, ale może się mylę:
dzień 0 owulacja
dzień 5 albo 6 po owulacji blastocysta
dzień 6 albo 7,8 początek implantacji.
w kolejnych dniach adhezja do endometrium, zakopywanie się i finalnie produkcja hcg. Moim zdaniem beta powinna się pojawić dopiero 10-11 dni po owulacji. Ja miałam 11 dni po raz 9, a za drugim razem 46.

Monika2901

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
To kiedy najlepiej jak zrobię tą betę bo juz powoli zaczynam się gubic . ..

reklama

Monika2901

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Przy pierwszym dziecku nie było tego problemu . .. zrobiłam test po spodziewanej @ i już. .. a teraz staramy się o drugie i tak to właśnie wygląda. .

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry