reklama

Dziewczyny Uwaga Ważne!!!!!!!!

Temat na forum 'Dzieci urodzone w październiku 2006' rozpoczęty przez Mamuska, 23 Listopad 2006.

1. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

Dziewczyny, nie chcę siać paniki, nie wiem też czy któraś z Was to mleczko daje dziecku (bebilon pepti), ale wklejam, poczytajcie

Wstrzymano sprzedaż jednej z partii preparatu mlekozastępczego dla niemowląt Bebilon pepti 2" - poinformował rzecznik resortu zdrowia Paweł Trzciński.Jak wyjaśnił, przyczyną wstrzymania obrotu było zawiadomienie, że po spożyciu Bebilonu "jedno z dzieci uległo zatruciu". Preparat skierowano do badań. Rzecznik zaznaczył, że nie wiadomo, czy zatrucie dziecka było spowodowane właśnie tym produktem.

O decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, wstrzymującej sprzedaż Bebilonu pepti 2 poinformowała telewizja TVN24.
    Kierownik ds. komunikacji producenta Bebilonu firmy Nutricia poinformowała, że chodzi o Bebilon pepti 2 z serii 202531, z datą ważności 15 sierpnia 2008 r.

Jak wyjaśniła, powodem wstrzymania sprzedaży preparatu była reklamacja jednej z matek, u której dziecka wystąpiła biegunka.

"Reklamacja została złożona w październiku. Decyzja o wstrzymaniu sprzedaży produktu zapadła 15 listopada" - powiedziała. Dodała też, że firma prowadzi już na własną rękę badania reklamowanego produktu.

Bebilon pepti 2 to preparat mlekozastępczy, hipoalergiczny stosowany m.in. w diagnostyce i leczeniu alergii pokarmowych na białka. Przeznaczony jest dla niemowląt powyżej 5. miesiąca życia.

Trzciński podkreślił, że wstrzymanie obrotu to standardowa procedura w takich przypadkach, i że nie chodzi o wycofanie Bebilonu z rynku. Dodał, że w Polsce jest od kilkudziesięciu do kilkuset tego typu zawiadomień rocznie, a w całej Europie 40 tys.
    .onet-ad-main2-box { display: none }

2. uleeczka

uleeczka Wrześniowe mamy'07 Wrześniowe mamy'06

ja mojej corce daje bebilon pepti 1 ale to chyba chodzi o bebilon pepti 2 czy jedynke tez???

3. reklama
  4. Mamuska

Mamuska mama Maciaska i Meduzki!

tak, chodzi o 2 - tak przynajmniej jest napisane. Mam nadzieję, że chodzi tylko o tą partię. Wiadomo, że biegunka u takich maluszków jest bardzo niebezpieczna, ale może biegunka u tego dziecka nie była wcale wywołana przez to mleko. Teraz wyczytałam, że za zamieszczenie takiego artykułu jeszcze firma Nestle może dostać odszkodowanie :eek:

5. Moniqa

Moniqa i moje dwie połówki :)

Też o tym slyszalam... chodzi tylko o 2 i to tą na recepte :happy:

6. loja

loja Październikowa Mama'06 Entuzjast(k)a

Dziewczyny zastrzyki które bierze Mateuszek - ZINACEF zostały dzisiaj wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego z powodu skażenia serii podano w tv:no::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: narazie nie jest to seria Mata ale data ta sama a przed chwilą dzwoniła pielęgniarka że została wycofana następna seria - aż się boję:-( czy nie podadzą naszej serii :no::no::no:- przerwaliśmy zastrzyki.I jesteśmy przerażeni

sprawdźcie czy wasze maluszki czasem nie dostają tej serii 6065 data 08.2008

7. aninaaa

aninaaa Październikowa Mama'06 Entuzjast(k)a

moja Ola dostaje właśnie bebilon pepti 2.sprawdziłam wszystkie puszki jakie mamy i naszczęście to nie jest ta partia o której pisze mamuśka.uff...

8. gufi

gufi Październikowa Mama'06 Fan(ka)

loja - moja mala tez dostawala Zinacef jak byla chora. to bylo juz jakies 3 tygodnie temu i oczywiscie opakowac juz nie mam. ale z mala wszytsko ok, wiec pewnie to nie byla ta wadliwa partia

9. elisabeth

elisabeth Październik '06 i '09

O rany co się dzieje... jak nie wadliwy pokarm, to teraz zastrzyki... strach się bać... Loja wszystko będzie dobrze!!!

10. reklama

Poleć forum