reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny Uwaga Ważne!!!!!!!!

Mamuska

mama Maciaska i Meduzki!
Dołączył(a)
18 Październik 2005
Postów
2 261
Dziewczyny, nie chcę siać paniki, nie wiem też czy któraś z Was to mleczko daje dziecku (bebilon pepti), ale wklejam, poczytajcie

Wstrzymano sprzedaż jednej z partii preparatu mlekozastępczego dla niemowląt Bebilon pepti 2" - poinformował rzecznik resortu zdrowia Paweł Trzciński.Jak wyjaśnił, przyczyną wstrzymania obrotu było zawiadomienie, że po spożyciu Bebilonu "jedno z dzieci uległo zatruciu". Preparat skierowano do badań. Rzecznik zaznaczył, że nie wiadomo, czy zatrucie dziecka było spowodowane właśnie tym produktem.

O decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego, wstrzymującej sprzedaż Bebilonu pepti 2 poinformowała telewizja TVN24.
Kierownik ds. komunikacji producenta Bebilonu firmy Nutricia poinformowała, że chodzi o Bebilon pepti 2 z serii 202531, z datą ważności 15 sierpnia 2008 r.

Jak wyjaśniła, powodem wstrzymania sprzedaży preparatu była reklamacja jednej z matek, u której dziecka wystąpiła biegunka.

"Reklamacja została złożona w październiku. Decyzja o wstrzymaniu sprzedaży produktu zapadła 15 listopada" - powiedziała. Dodała też, że firma prowadzi już na własną rękę badania reklamowanego produktu.

Bebilon pepti 2 to preparat mlekozastępczy, hipoalergiczny stosowany m.in. w diagnostyce i leczeniu alergii pokarmowych na białka. Przeznaczony jest dla niemowląt powyżej 5. miesiąca życia.

Trzciński podkreślił, że wstrzymanie obrotu to standardowa procedura w takich przypadkach, i że nie chodzi o wycofanie Bebilonu z rynku. Dodał, że w Polsce jest od kilkudziesięciu do kilkuset tego typu zawiadomień rocznie, a w całej Europie 40 tys.
.onet-ad-main2-box { display: none }
 
reklama
ja mojej corce daje bebilon pepti 1 ale to chyba chodzi o bebilon pepti 2 czy jedynke tez???
 
tak, chodzi o 2 - tak przynajmniej jest napisane. Mam nadzieję, że chodzi tylko o tą partię. Wiadomo, że biegunka u takich maluszków jest bardzo niebezpieczna, ale może biegunka u tego dziecka nie była wcale wywołana przez to mleko. Teraz wyczytałam, że za zamieszczenie takiego artykułu jeszcze firma Nestle może dostać odszkodowanie :eek:
 
Dziewczyny zastrzyki które bierze Mateuszek - ZINACEF zostały dzisiaj wycofane przez Głównego Inspektora Farmaceutycznego z powodu skażenia serii podano w tv:no::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: narazie nie jest to seria Mata ale data ta sama a przed chwilą dzwoniła pielęgniarka że została wycofana następna seria - aż się boję:-( czy nie podadzą naszej serii :no::no::no:- przerwaliśmy zastrzyki.I jesteśmy przerażeni

sprawdźcie czy wasze maluszki czasem nie dostają tej serii 6065 data 08.2008
 
moja Ola dostaje właśnie bebilon pepti 2.sprawdziłam wszystkie puszki jakie mamy i naszczęście to nie jest ta partia o której pisze mamuśka.uff...
 
loja - moja mala tez dostawala Zinacef jak byla chora. to bylo juz jakies 3 tygodnie temu i oczywiscie opakowac juz nie mam. ale z mala wszytsko ok, wiec pewnie to nie byla ta wadliwa partia
 
reklama
O rany co się dzieje... jak nie wadliwy pokarm, to teraz zastrzyki... strach się bać... Loja wszystko będzie dobrze!!!
 

Podobne tematy

Do góry