reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziewczyny ze starań 2022 - bez tabu

@LadyCaro pisalas, ze nie najadasz się brązowym ryżem, a próbowałaś basmati? On tez ma niski indeks mimo, ze jest biały. Pełnoziarniste makarony bardzo dobre ma lubella (takie z napisem „nowy lepszy smak”) - praktycznie identyczne w smaku jak białe, bez tej takiej goryczki (?) ciemnego makaronu. Spoko jest tez taki makaron z soczewicy z biedronki, ja daję go do sałatek, i z grochu - ten super wchodzi z pesto. Tylko trzeba uważać żeby nie rozgotować bo się rozmasla ;)
Ryż basmanti moje ostatnie odkrycie i naprawdę polecam!
 
reklama
Hej dziewczyny, dziś 7 dni po ovitrelle robiłam progesteron i estradiol, prog to wiem co znaczy ale estradiol jest Ok? Znacie się na tym? @lady_in_blue come to the rescue ;)
Moim zdaniem oba są ok. Estradiol osiąga szczyt przed owulacją, w czasie owulacji spada, żeby potem znowu trochę urosnąć z progesteronem. Tutaj wygląda jakby przed owu było ponad 200. Około 200 na jeden duży pęcherzyk świadczy o tym, że pęcherzyk jest dojrzały.

Chyba że wiesz że miałaś więcej niż jeden pęcherzyk, np 3. Wtedy te wartości szału nie robią. Ale przy jednym pęcherzyku jest git :).

Przy jednym pęcherzyku zwykle mniej niż 180 przyjmuje się jako trochę za mało w tym momencie cyklu.
 
Moim zdaniem oba są ok. Estradiol osiąga szczyt przed owulacją, w czasie owulacji spada, żeby potem znowu trochę urosnąć z progesteronem. Tutaj wygląda jakby przed owu było ponad 200. Około 200 na jeden duży pęcherzyk świadczy o tym, że pęcherzyk jest dojrzały.

Chyba że wiesz że miałaś więcej niż jeden pęcherzyk, np 3. Wtedy te wartości szału nie robią. Ale przy jednym pęcherzyku jest git :).

Przy jednym pęcherzyku zwykle mniej niż 180 przyjmuje się jako trochę za mało w tym momencie cyklu.
Był tylko jeden pecherzyk ;) dziękuje ❤️😊
 
@LadyCaro pisalas, ze nie najadasz się brązowym ryżem, a próbowałaś basmati? On tez ma niski indeks mimo, ze jest biały. Pełnoziarniste makarony bardzo dobre ma lubella (takie z napisem „nowy lepszy smak”) - praktycznie identyczne w smaku jak białe, bez tej takiej goryczki (?) ciemnego makaronu. Spoko jest tez taki makaron z soczewicy z biedronki, ja daję go do sałatek, i z grochu - ten super wchodzi z pesto. Tylko trzeba uważać żeby nie rozgotować bo się rozmasla ;)
O ja, dziękuję za info o basmati! Nie miałam pojęcia, że ma niski indeks. Makaron pełnoziarnisty już zdecydowałam, ze będę próbować :D i ten ze straczkówn też, ale drogie w porównaniu ze zwykłyn :D
 
O ja, dziękuję za info o basmati! Nie miałam pojęcia, że ma niski indeks. Makaron pełnoziarnisty już zdecydowałam, ze będę próbować :D i ten ze straczkówn też, ale drogie w porównaniu ze zwykłyn :D
Kupowałam jakiś czas temu na Allegro duży zapas takich makaronów, sprzedający "vitalfood". Jest taniej niż w sklepach.
 
Dziewczyny, nie mgę uwierzyć, że jeżdże sama autem xD to jest szalone. Nie mogę też uwierzyć, że pracuję gdzie indziej. Ciągle mi się wydaje, że wrócę tam :D a dziś mi sarna wybiegła na drogę jak jechałam do pracy! ale nic się nie stało.
Właśnie sobie robię obiad zniskim indeksem glikemicznym i zdycham po robocie :)
 
reklama
ja mam clexane i robi mi mąż przed spaniem. Ale to zupelny przypadek. Nikt mi nie mówił kiedy mam dokładnie robic. Tylko właśnie ze o stałej porze. I z tego względu że pracuje na dwie zmiany i by zachować stala pore to jedynie została nam 22. Początkowo zastrzyki wchodziły super. Ale od jakiegos czasu jest tragedia żeby się wbić. Oczywiście siniaki na porządku dziennym 🤔
Ja nie mam ani 1 siniaka 😵 jeszcze 😆
 
Do góry