reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dzikie harce w brzuszku czyli o ruchach naszych maluchow

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
reklama
no to ja zacznę :-) ciągle podekscytowana tym ważnym wydarzeniem :-)

a było to tak... najpierw były bulgotki i takie delikatne pukanie, które M czuł tez pod ręką, aż tu nagle wczoraj rano, dokładnie 16tc, leżałam sobie w łóżku i oglądałam Gumisie :-p gdy w pewnym momencie tak się wystraszyłam, bo nagle w brzuszku coś mi się przesunęło, czułam jak w brzuszku przesuwa mi się nasza kuleczka i pojawiło mi się takie wybrzuszenie po prawej stronie pępka i wyraźnie czułam jakby mi dzidzia główką albo pupką napierała na brzuszek. :-D śmiesznie to musiało wyglądać: ja wystraszona patrzę na mój odkształcony brzusio :-D i nie wiem co zrobić. kiedy położyłam łapkę w to miejsce to nacisk stopniowo malał i dzidzia się przesunęła w normalne miejsce. dzisiaj rano miałam powtórkę z rozrywki,aż się przebudziłam z wrażenia, męża też oczywiście wybudziłam i obserwował to cudne zdarzenie zdziwiony :tak: ale tym razem trwało to dłużej i kuleczka nie reagowała na dotyk ani mój ani małża ;-) łezki nam poleciały ze szczęścia.

ahh...mała rzecz a cieszy ;-)

3mam kciuki za kolejne ruchliwe dzieciaczki i sama czekam na te słynne kopniaczki w żebra!:-)
 
na pewno to wzruszający moment, jak wyczuje się te pierwsze ruchy dziecka, to jest takie jakby ostateczne potwierdzenie, że nosimy w brzuchu istotkę...
warto zapamiętać datę pierwszych ruchów dziecka, lekarz na tej podstawie może ostatecznie określić przybliżony termin porodu...
...czekam na ten moment...pozdrowienia
 
Nie mogę sie doczekac pierwszych ruchów dzieciatka. Musze jeszcze poczekac jakies 2-3 tygodnie :) jupiii...

z Antosiem pierwsze ruchy poczułam ok. 17 tyg. Mówią ze przy drugim dziecku wczesniej ale zobaczymy
 
no to chyba i ja moge sie czyms pochwalic :) od jakichs 3dni czuje te slynne 'bulgotki' i 'pekanie babelkow' i to na pewno jest maluch :) wieczorem jak sobie chwile spokojnie poleze to zaczyna sie plywanie w brzuszku :) czekam na mocniejsze doznania :)
 
Słuchajcie, a ja, szczególnie dzisiaj, siedząc właśnie przed komputerem, czuję co chwila łaskotanie od wewnątrz:-D WOW........ niesamowite..........
 
Ja jeszcze nic nie czuję, ale wczoraj jak się położyłam na plecach to brzuch udosił mi się jednocześnie w takt mojego oddychania a zarazem widać było takie rytmiczne szybsze pulsowanie, ciekawe co to było?
 
to pulsowanie to kopniaczki,ja takie poczułam pierwsze przy pierwszej ciąży:tak:
 
My wczoraj bylismy u znajomych i takie dobre jedzonko było, że jadłam i jadłam i taki miałam pełny brzuszek, że moje maleństwo miało chyba mało miejsca i takie śmieszne delikatniusie łaskotanie poczułam, to nie było burczenie tylko takie smyranie od środka:tak::-) super uczucie myśle, że jakieś2-3 tygodnie i już będą kopniaki:tak::-)
 
reklama
u mnie bulgotanie i burczenie zaczęło się pod koniec 15 tygodnia i teraz to już wiem na 100%, że to nie były jelita:tak:. Odczuwam najczęściej, jak siedząc uciskam na brzuch albo jak spodnie mnie ściskają. Widocznie dziecko szuka miejsca, gdzie nie ma takiego "ścisku":sorry:. Czasem jest to takie uczucie, jakby od wewnątrz delikatnie kopał mnie prąd.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry