reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

....****....dzis na obiad było/bedzie...****....????

Sylwia dawaj przepis na te zupkę - bo ja takowej jeszcze nie jadłam:/...:confused:


my tez juz po obiadku - nie czekałysmy dzis na tatę:-p- on dzis je odgrzewany obiad..:dull:
 
reklama
Składniki:
- filet z kurczaka
- 2 marchewki
- 4 małe ziemniaki
- 1 cebula
- 1 cukinia
- 1 zielona papryka
- 5 dużych pieczarek
- 4 duże ząbki czosnku
- 2 łyżki stołowe koncentratu pomidorowego lub 2 pomidory
- 1 kostka bulionu
- mała puszka czerwonej fasoli
- garść makaronu (świderków lub kokardek)
- łyżka oregano
- łyżka bazylii
- oliwa z pestek winogron do smażenia piersi
- sól
- 2 łyżki masła

Sposób przyrządzania:

1. Ugotuj makaron z łyżką oliwy aldente. Odcedź.odstaw
2. Przygotuj pierś do smażenia. Umyj, wykrój to co niepotrzebne, rozklep i smaż posoloną na oliwie. Odstaw, ostudź i pokrój w kostkę.
3. Zagotuj 4 szklanki wody w dużym garnku, aby woda była tylko do połowy naczynia'i dodaj pokrojoną w plasterki marchew, w kostkę ziemniaki i rozdrobnioną kostkę knorra, zagotuj, zmniejsz ogień
4. Na dużej patelni rozgrzej masło, dodaj posiekaną cebulę, posiekany czosnek. Zeszklij nie podpalając. Dodaj pokrojoną zieloną paprykę i pokrojone w plasterki pieczarki oraz cukinię w plastrach. Posyp wszystko bazylią i oregano. Duś pod przyryciem 10 min.5. Przełóż wszystko do garnka z marchwią i ziemniakami. Dodaj koncentrat pomidorowy. Zagotuj
6. Na koniec do garnka wskakuje miękka odcedzona fasola z puszki, kostki kurczaka i ugotowany makaron. Można dodać do zupy łyżkę masła. A podczas duszenia papryki więcej oregano i bazylii. W zależności od gustu, ilość koncentratu lub pomidorów może się zmieniać.

Ja daje zazwyczaj to co mam taka wariacja na ten temat to jest przepis na takie mediolańskie minestrone ale kazdy dodaje co chce
ja zamiast fasoli - groszek mrozony i inne warzywka to co mam w lodówce i raczej nie dodaje grzybków:-)
 
brzmi -pysznie i nawet chyba jadłam:confused:- mój tato w domu cos podobnego gotował;-)
dzieki Sylwia- lubie gotowac i na pewno na dniach to u nas bedzie na obiad!:tak:
 
poki co juz mam pomysł i zakupiłam niezbedne produkty na jutrzejszy obiadek:-)

kotlety mielone z puree ziemniaczanym+ mizeria
i zupka brukselkowa...mniam
 
a ja mam pytanie do mam pracujących - akurat na bieżąco do Sylwii - o której Ty kobieto wracasz z pracy i na którą udaje Ci sie taki 2 daniowy obiad zrobić??? bo ja jakbym robiła obiad po powrocie z pracy to może na 19 by był ;), zwłaszcza że próbujemy wtedy z KArolem nadrobić wszystkie godziny spędzone osobno - on mnie ciągnie do zabawy, ja też mam ochote się nim nacieszyć...
obiady dwudaniowe u nas co prawda są - ale nie da się ukryć że głównie zazwyczaj za sprawą mojej mamy...
 
a ja mam pytanie do mam pracujących - akurat na bieżąco do Sylwii - o której Ty kobieto wracasz z pracy i na którą udaje Ci sie taki 2 daniowy obiad zrobić??? bo ja jakbym robiła obiad po powrocie z pracy to może na 19 by był ;), zwłaszcza że próbujemy wtedy z KArolem nadrobić wszystkie godziny spędzone osobno - on mnie ciągnie do zabawy, ja też mam ochote się nim nacieszyć...
obiady dwudaniowe u nas co prawda są - ale nie da się ukryć że głównie zazwyczaj za sprawą mojej mamy...

O to samo miałam zapytać:dull:
 
zupe zaczynam gotowac dzień wcześniej, tzn podgotowuje miesko a potem tylko dodaje warzywka - Wojtek mi pomaga:-D i za 20 minut zupka gotowa a w tzw miedzyczasie drugie danko sie robi - mam Thermomix gotuje tam na parze a sos robi sie jakies 15 sekund.
wiec w poł godziny obiad gotowy a potem czas dla nas, spacer obowiazkowo, i inne szaleńcze zabawy:szok::-)
przychodze z pracy róznie tydzień o kończe o 14, następny o 15 a potem o 16 dotarcie do domu zajmuje mi około godziny z zakupami.
Wiec obiad raczej o normalnej porze,
 
reklama
Pati przybijam piąteczkę bo też siedzę w domu i nie robię dwóch dań:-DAle to wynika z mojego lenistwa ostatnio. Normalnie w sen zimowy mój organizm zapada:-DMuszę coś z tym zrobić i to koniecznie:tak:
Rusałko dziś wykorzystałam Twój przepis na pomidorki pod pierzynką i jest super:-pMam ochotę na jeszcze normalnie:szok::-)
U nas dziś zupka ziemniaczana z wczoraj i ziemniaczki z sosikiem i mięskiem- rozszerzamy powoli dietę Mateuszka:tak:
 
Do góry