reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwna sytuacja z betą

Mouse86

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2021
Postów
441
To moja 4 ciąża. Poprzednie 3 straciłam. Teraz od samego początku mam plamienia, poszłam do ginekologa, był Ty 5 tydzień, było widać tylko pęcherzyk ciążowy. Lekarz kazał zrobić bętę w odstępie 2 dni. Pierwsza 7000, druga 12000. Przyrost o 80%. Ale potem dostałam krwawienia, zrobiłam bętę 11900. Więc minimalny spadek. Uznałam, że już nic z tego nie będzie. Poszłam po kilku dniach do ginekologa sprawdzić czy się sama oczyscilam, a tu się okazało, że ciąża jest żywa i serduszko bije. Wielkość odpowiadała dokładnie 6t i 5d, czyli tak jak byłam od ostatniej miesiączki. Ginekolog uważa, że pomylili mi wynik bety. Mam dodatkowo krwiaka, więc dostałam cyclonamine i luteine, a dodatkowo biorę neoparin. Czy myślicie że jest szansa pomimo tej bety i tego krwiaka?
 
reklama
Skoro jest serduszko i żywy zarodek to trzeba myśleć pozytywnie 🙂 mój lekarz mówił o sytuacjach gdzie beta miała spadek a ciąża była ok. Trzymam kciuki!
 
Beta często spada a potem wzrasta przy ciąży bliźniaczej kiedy jeden zarodek umiera. Możliwe że u ciebie miała miejsce właśnie taka sytuacja. Skoro widać zarodek z serduszkiem to pięknie, teraz tylko myśleć pozytywnie i trzymam kciuki aby się wszystko dobrze skończyło :)
 
Dzięki za wsparcie. Teraz siedzę na zwolnieniu z powodu "poronienia zagrażającego " bo ten krwiak jest dość spory. Mam się oszczędzać, polegiwac, nie dźwigać...
 
Przy takich wartościach bety już nie bada się przyrostu, rozwój ciąży ocenia się po USG.

A może miałaś 2 zarodki, tylko jeden się nie utrzymał i stąd spadek?
To samo sugeruje moja przyjaciółka. Ciężko powiedzieć bo na poprzedniej wizycie widać było sam pęcherzyk ciążowy i nic więcej.
 
Z tego co mi wiadomo hcg powoduje produkcje progesteronu i estradiolu. Gdy łożysko się w pełni wykształci ono odpowiada za utrzymanie progesteronu i estradiolu. A hcg spada bo juz nie musi pełnić tej funkcji. Lozysko zaczyna przejmować kontrole około 6tyg, dlatego hcg stoi w miejscu lub przyrosty są małe. Hcg rokuje utrzymanie ciąży gdy jest na bardzo wczesnym etapie. Powyżej 1000 już nie bada się przyrostów to nie ma sensu.
1619897015142.jpeg
 
Z tego co mi wiadomo hcg powoduje produkcje progesteronu i estradiolu. Gdy łożysko się w pełni wykształci ono odpowiada za utrzymanie progesteronu i estradiolu. A hcg spada bo juz nie musi pełnić tej funkcji. Lozysko zaczyna przejmować kontrole około 6tyg, dlatego hcg stoi w miejscu lub przyrosty są małe. Hcg rokuje utrzymanie ciąży gdy jest na bardzo wczesnym etapie. Powyżej 1000 już nie bada się przyrostów to nie ma sensu. Zobacz załącznik 1266201
Wiedziałam, że beta przestaje rosnąć tak szybko, ale nie wiedziałam, że tak wcześnie. Obstawialabym raczej 10-12 tydzień, A nie 7.
 
Wiedziałam, że beta przestaje rosnąć tak szybko, ale nie wiedziałam, że tak wcześnie. Obstawialabym raczej 10-12 tydzień, A nie 7.
Myśle, ze to zależy od łożyska, ale ja tez mogę się mylić:-) po in vitro już w 7tc zmniejszany jest estradiol doustny i w 8tc jak nic się nie dzieje odstawiony. A to są sztuczne cykle, to znaczy ze organizm nie produkuje progesteronu i estradiolu w ogóle. Chociaż rzadko szybko się leki odstawia, bo u nas jak już ciąża to chuchanie i dmuchanie. Dane i wykresy jak zwykle to statystyka. Tak samo jak siatki centylowe dzieci :-) jedno na dole siatki jedno na górze i jest ok. Ale może to zobaczyć coś złego, ze ta beta stoi. Moim zdaniem ryzykowne jest już mierzenie bety bo chociażby błąd pomiaru jest ogromny.
 
reklama
Myśle, ze to zależy od łożyska, ale ja tez mogę się mylić:-) po in vitro już w 7tc zmniejszany jest estradiol doustny i w 8tc jak nic się nie dzieje odstawiony. A to są sztuczne cykle, to znaczy ze organizm nie produkuje progesteronu i estradiolu w ogóle. Chociaż rzadko szybko się leki odstawia, bo u nas jak już ciąża to chuchanie i dmuchanie. Dane i wykresy jak zwykle to statystyka. Tak samo jak siatki centylowe dzieci :-) jedno na dole siatki jedno na górze i jest ok. Ale może to zobaczyć coś złego, ze ta beta stoi. Moim zdaniem ryzykowne jest już mierzenie bety bo chociażby błąd pomiaru jest ogromny.
Teraz lekarz powiedział, żebym już bety nie robiła, bo niewiadomo co mi wyjdzie, a niepotrzebnie się tylko się zestresuję.
 
Do góry