reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziwna zarazka?

myszta

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
29 Lipiec 2010
Postów
111
Miasto
Syros-Grecja
drogie Mamusie moze ktoras miala podobne przezycia,otoz moj synek juz od 4dni ma podwyzszona temperature.w pierwszy dzien mial 38,2 ale jadl ladnie,w drugi dzien spadla teperatura do 37,7 mial biegunke i nie mial apetytu.wczoraj mial 37,4 odzyskal juz apetyt je po troszeczku ale nadal ma temperature(dzis 37,1) i martwi mnie to,ze co zje to za jakas godzinke widze to w pieluszce.lekarz go zbadal zlecil badanie moczu ogolne i posiew,wyszly b.dobrze bez zarzutu.mowi,ze to jakas infekcja wirusowa i zeby sie nie martwic.jednak serce mamy jest delikatne i marwi mnie jego kondycja...ile to jeszcze potrwa?dodam,ze jemy tylko mleczko,musy owocowe i kleiki ryzowe...pomocy:-(
 
reklama
a mieliście już 3 dniówkę ?

u nas była temp 4 dni potem wysypka , wcześniej podwyższona temperatura raz wyższa raz niższa biegunka 2 razy zwymiotował po jedzeniu
 
Mój Aleks teraz miał takie podobne problemy. Z tym, że on dodatkowo jeszcze pierwszego dnia pokaźnie zwymiotował. Lekarz zbadał mu uszka i gardło i okazało się, że to zapalenie ucha z zaciekami na gardło (czy jakoś coś w tym guście). Apetyt stracił dopiero, jak na antybiotyku był. Zastrzyki dostawał i mu przeszło. Ale przez 5 dni nie jadł prawie nic.
 
Hmmm... A może morfologie zróbcie?? To najpewniejsze badanie. Od razu będzie widać, czy jest jakaś infekcja, czy to tylko taka nietypowa trzydniówka.
 
przy biegunce zrezygnowałabym z owoców.Czasem dawałam banana lub jagody by troszkę ją zatrzymać. My mieliśmy podobną sytuacje. Prawie 40 stopni gorączki i biegunka. Miał 8 miesięcy.trwało to 2 dni. A potem wyszły mu 2 ząbki. Nie zwalam tego na ząbkowanie-bo objawy były za mocne. Ale poprostu ząbkowanie osłabia organizm i wtedy dziecko różne rzeczy łapie.
Drugi raz miał to 2 miesiące temu. Stracił apetyt , wymiotował dodatkowo jak coś udało mu się zjeść. Lekarka stwierdziła,ze to infekcja a dodatkowo miał zapalenie gardła. Pare dni potem wyszedł mu ząb. Był tak osłabiony,ze złapał dwie choroby na raz.

Daj małemu dużo pić. Nawet jak nie je jak wcześniej to się nie martw.Ugotuj mu marchewianke. Kup jakiś probiotyk -osobiście polecam Dicoflor-pomaga też przy biegunce.Daje też małemu smecte. jeśli nie pomoże spróbuj z innym lekarzem.
 
reklama
Kurde dziewczynki,maly temperatury nie ma,ale za to nie chce jesc...mleka wogole nie tknal dzis.dalam mu smazone jabluszko na biegunke(nie jest to typowa biegunka bo kupka nie jest rzadka) no i marudzi strasznie, pierdzi i juz nie wiem co robic...
 
Do góry