reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne drżenie główki podczas karmienia piersią

Drżenie szczęki świadczy o niedojrzałości układu nerwowego i powinno ustąpić do 4 miesiąca życia. Jeśli występuje także po 4 miesiącu życia, to należy zgłosić się do neurologa.
 
reklama
Witaj!
Moja córeczka miała to samo i poszłam do pediatry gdzie dostałam skierowanie do neurologa. Wizyta ustalona na 2 lipca.,ale nie wytrzymałam i wczesniej pojechałam prywatnie i pani dr zrobiła małej badanie EEg. Wyszło żle....Jest podejrzenie padaczki... Umieram ze zmartwienia.... Miffi, a co powiedział dr u ciebie?
 
witaj Tycja. miffi dluzszy czas sie juz nie odzywa.... wiele z nas czeka na jakas wiadomosc od niej ale jak narazie cisza.... przykro mi ze eeg wyszlo zle.... miejmy nadzieje ze okaze sie to pomylka ale gdyby nie to lepiej ze padaczka zostala wykryta za wczasu....badz dobrej mysli...a ile twoja coreczka ma??? pozdrawiam...
 
czesc dziewczyny. Jakoś sobie poradziła z przerazającym moje wszystkie mysli stresem. Wiele poczytałam, spotkałam sie z róznymi sytuacjami, równiez takimi gdzie wszystko okazało sie pomyłką. Licze na nia. za miesiąc wizyta , potem jeszcze konsultacja u innego neurologa. Jestem dobrej mysli, a narazie obserwuję małą ( ma 5, 5 miesiąca)i stosuje sie do zaleceń: wit. E ( 3 krople na dobę), mało noszenia, jak najwięcej na brzuszku z podniesiona główką, prowadzenia notesu z informacjami i moimi watpliwosciami,i nie pozwalam małej patrzeć w tv, ani w ekran komputera. Dzieki za zainteresowanie.
 
Wreszcie byłam z moim synkiem u neurologa.:-) Zbadał go dokładnie, wszystkie odruchy, zrobiliśmy USG główki i wszystko jest wporządku.:-)
Doktor powiedział, że gdyby to była padaczka to budził by się w nocy z wrzaskiem, w ogóle kiepsko by spał w nocy, dostawałby drgawek po przebudzeniu,no i przede wszystkim drżenia nie ustępowałyby, gdy przytrzymam mu rączkę, czy pogłaskam po główce. Stwierdził, że dziecko jest wrażliwe, bo zazwyczaj te drżenia pojawiają się gdy mocno płakał, lub długo nie spał w dzień. Byliśmy u zastępcy ordynatora z Centrum Zdrowia Dziecka, więc chyba wie co mówi. A tak w ogóle to zaobserwowałam, że powoli zaczyna to ustępować, już coraz rzadziej się to zdarza, więc może z tego wyrośnie! Staram się być optymistką:-)
Tycja jak u Ciebie dokładnie te napady wygladają, czy zdarzają się w nocy??? Co powiedział lekarz???? Trzymam mocno kciuki, żeby wszystko było wporządku!!!!

Pozdrawiam ciepło!!!
 
reklama
Do góry