reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne krostki.

PannaNiebieskooka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Lipiec 2014
Postów
42
Miasto
Lubuskie/Nowa Sól
Witam :) wczoraj (tzn w niedziele) zauwazylam u synka dziwne krostki. Wyglada to mniej wiecej jak slad po ukaszeniu komara, taka mała czerwona gulka. Jest ich kilka na obu nozkach w tym stopkach i na pleckach. Synek strasznie rozkopuje sie w nocy a spal akurat w samym pampersie a nas przed nocna duchota ratuje jedynie otwarte okno. Wiec poniekad komar moglby wleciec do pokoju jednak ani ja ani luby nie zostalismy ukaszeni. Kupilam wiec zel po ukaszeniu by pomoc synkowi jakos ale krostki w ogole nie znikaja.. utrzymaly sie od rana do wieczora i wydaje mi sie ze jutro rowniez beda na jego cialku. Myslicie ze takie ktostki moga byc oznaka jakiegos uczulenia a nie komara ? Teraz okrylam lozeczko synka firanka..jednak nie wiem czy dobrze zrobilam bo maly juz wstaje i boje sie ze sie jakos w nia zaplata... niestety nie mam w domu nic na komary, boje sie stosowac jakis sprayow by nie zaszkodzic maluchowi a z racji ukladu okien nie mam mozliwosci teraz zalozyc moskitiery...
 
reklama
Żele mają działanie przeciwbólowe/przeciwświądowe, krostek nie usuwają. Kilka dni czasem mogą się utrzymywać. No a to, że was nie pogryzły o niczym nie świadczy.
Spróbowałabym założyć jednak te moskitiery, nawet w jakiś niestandardowy sposób. No albo zamykać okna i włączyć wentylator?
Podobno są jakieś plasterki z aromatami odstraszającymi owady. Można przykleić na łóżeczku lub gdzieś blisko. Nie wiem jaka skuteczność, bo nie stosowałam.
 
można kupić moskitiere nad łóżeczko krostki mogą oznaczać zarówno pogryzienie jak i podrażnienie skóry i niestety mogą się utrzymywać nawet kilkanaście dni
 
Do góry