reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziwne plamki u 8 miesiecznego dziecka

kachaa28

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Styczeń 2012
Postów
155
Miasto
Piekary Śląskie
witam,poruszalam ten problem juz na kilku forach ale bez rezultatu.otoz moj maluch skonczyl 8 miesiesy a odkad mial 3 od czasu do czasy wyskakuja mu plamki na ramionkach,lopatkach, udach i lokciach.sa one takie czerwonawo pomaranczowe.lekarze od razy
stwierdzili ze to uczulenie na jakis pokarm ale gdy mowilam ze narazie nie mial wprowadzanych zadnych obiadkow itp bo jest za maly to juz nie mieli zadnej diagnozy.pil wtedy samo mleko.zmienilismy plyny,kosmetyki itp.uzywamy tylko oilatumow i dalej nic.caly czas sa te plamki.juz doprowadzaja mnie do szalu.malego one nie swedza i nie bola(na szczescie).moze ktos ma jakis pomysl??mial to smarowane robiona mascia.troche ustapilo ale teraz jak masc sie skonczyla a mieszkamy aktualnie za granica te plamki znowu zaczely sie pojawiac.przez kilka dni smarowalam go mascia pimafucort krem.ten czerwonawo pom. kolor zanika ale plamka dalej jest.juz nie wiem co mam robic i czym to zlikwidowac.mtslalam ze to skaza bialkowa ale lekarz powiedzial ze nie wiec juz nie wiem nic
no.gif
 
reklama
zrób test płatkowy na mertiolat .To jest konserwant szczepionek obowiązkowych dla niemowląt i jednocześnie główna przyczyna alergii u niemowląt. U wielu dzieci z AZS zauważono wyraźne pogorszenie objawów w okresie podawania szczepionek .Mertiolat niszczy enzymy trawiące gluten i kazeinę więc już po pierwszych szczepionkach może ujawnić się skaza białkowa ."Pierwsze przypadki alergii na mertiolat obserwowano już w 1942 roku. Ostatnio alergia ta staje się coraz częstsza. W 1994 roku ogłoszono, że w Grazu jest to najczęstszy alergen kontaktowy, uczulający częściej nawet niż nikiel. Wprawdzie w Wiedniu i w Innsbrucku odsetki dodatnich wyników prób płatkowych z mertiolatem były mniejsze, jednakże Austria należy do krajów, w których nadwrażliwość ta jest szczególnie częsta."...W Polsce lekarze bagatelizują ten alergen ,nawet testy w tym kierunku są b rzadko robione co jest bardzo dziwne bo przecież to jeden z największych alergenów.Może boją się ,ze rodzice podadzą producentów szczepionek do sądów jak się dowiedza ,że skaza i kolejne alergie ,które dołączaja sie z czasem są przez szczepionki .Do tego ,żadna dieta na długo nie pomoze jezeli to mertiolat (thimerasol)jest główną przyczyną ,bo co miesiąc ,dwa wciąż podawane sa kolejne szczepionki więc znowu następuje wstrzyknięcie alergenu i to bezpośrednio do krwi
 
Do góry