reklama

Dziwne prężenie - Pomóżcie

Temat na forum 'Archiwum 2 - 3 latki' rozpoczęty przez MamaTygrysa, 31 Sierpień 2009.

 1. MamaTygrysa

  MamaTygrysa Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Moje drogie mamy chyba jeszcze tylko Was mogę spytać, może ktoś ma ten sam problem co ja.

  A więc ...
  Mój synek ma już prawie 3 lata. Od dawna (1,5 roku) bardzo się pręży. Wygląda to tak, że prostuje nogi i je krzyżuje a następnie naciska sobie rączką na dół brzuszka i naciska w kierunku siusiaka. Przy tym przymyka oczka i postękuje. Po takim prężeniu wraca do zabawy. Nie robi się śpiący ani zmęczony (na 100% nie padaczka). Czasami pręży się raz za razem a czasem raz i koniec. Zdarza mu się też w wózku na dworze.

  Pytałam już chyba wszystkich lekarzy jakich spotkałam. Tylko jeden neurolog wymyślił teorię, że jest to onanizm dziecięcy. Podobno częściej dotyczy dziewczynek. Dzieci zauważają podczas zapalenia dróg moczowych, że pocieranie okolic krocza jest przyjemne.
  W takim przekonaniu żyliśmy przez jakiś czas ale ....

  Mały często ma zapalenia układu moczowego. Dodatkowo przy takich zapaleniach dostaje zapalenia najądrzy. Brak nam już słów żeby opisać ile z tymi chorobami jest zachodu. Miał już cystografię i urografię, nie ma wady w układzie moczowym.

  Zastanawiamy się czy prężenie ma jakiś związek z tymi zapaleniami. Czy to jest skutek czy przyczyna. Żaden lekarz a mieliśmy do czynienia z wieloma nie ma pojęcia z czego wynika to prężenie :-(

  Czytałam dużo o prężeniu niemowląt ale to nie ma z tym nic wspólnego. Z robieniem kupki też nie.

  Może któraś z Was zna ten problem i może się do mnie odezwać.

  Dzięki
   
 2. reklama

Poleć forum