reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziwne pytanie o zupę

juli29

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Marzec 2014
Postów
170
hej mam takie dziwne pytanie, czy jak dajecie dzieciom juz 2 dania to np. zupe jarzynowa z brokulami i ryzem to dajecie wszystkie warzywa czy tylko brokuly a na drugie np dam cukienie z ziemniakami i lososiem to juz normalnie może się uda, zupke musze blendowac bo córka nie chce tak jesc
 
reklama
Moje w tym wieku już prawie wszystko jadły, oczywiście raczej w śladowych ilościach, choć czasem potrafiły sporo zjeść ;) Może proponuj jej z Twojego talerza, kto wie, może jej zasmakuje i zje ;) Ząbki czy ich brak to nie przeszkoda, pogryzie dziąsłami, jeśli oczywiście zechce. Trzeba próbować.
 
No właśnie nie bardzo rozumiem jakie połączenie? Że dwa dania podawać? Czy do zupki wrzucać to co na drugie i miksować?
 
reklama
U mnie zupa i drugie danie są to dwa osobne posiłki.
Dziecko zjada zupkę, a po dwóch godzinach dostaje drugie danie.

To że nie ma zębów, nie oznacza, że nie możesz jej dawać warzyw w całości - dziecko doskonale sobie poradzi z gotowaną marchewką, ziemniakiem, brokułem itp. Dobrze też będzie sobie radziło z pokrojonym mięsem. Polecam zapoznać się z metodą BLW.
 
Do góry