reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne ruchy paluszkami . Czy to autyzm ?

Anulka92

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2022
Postów
43
Witam.
Córeczka 19 miesięcy . Wykonuje dziwne ruchy rączkami a dokładnie paluszkami .
Chodzi o to , ze jeśli weźmie jakąś kartkę , kredkę bądź końcówkę zabawki to uderza paluszkami o nią tak jakby wachlowała paluszkami i końcówkami palców o nią zachacza i wtedy w ten sposób ten koniec zabawki , kartki itp wprawia w ruchliwy.
Jeszcze , żeby inaczej spróbować to w miarę wytłumaczyć to tak jakby drapała , albo szybko otwierała i zamykała paluszki i kocami paluszków zahaczała o daną rzecz.
Byliśmy z córka u psychiatry w Wrocławiu o stwierdzenie autyzmu, ale powiedziała , że wcale by się tym nie przejmowała . Teraz mamy termin u Pani od integracji sensorycznej aby ona zerknęła czy to nie jest objaw spectrum .

Czy ktoś może miał podobne objawy u swoich dzieci ?
Z góry dziękuje za odpowiedzi .
Pozdrawiam
 
reklama
Witam.
Córeczka 19 miesięcy . Wykonuje dziwne ruchy rączkami a dokładnie paluszkami .
Chodzi o to , ze jeśli weźmie jakąś kartkę , kredkę bądź końcówkę zabawki to uderza paluszkami o nią tak jakby wachlowała paluszkami i końcówkami palców o nią zachacza i wtedy w ten sposób ten koniec zabawki , kartki itp wprawia w ruchliwy.
Jeszcze , żeby inaczej spróbować to w miarę wytłumaczyć to tak jakby drapała , albo szybko otwierała i zamykała paluszki i kocami paluszków zahaczała o daną rzecz.
Byliśmy z córka u psychiatry w Wrocławiu o stwierdzenie autyzmu, ale powiedziała , że wcale by się tym nie przejmowała . Teraz mamy termin u Pani od integracji sensorycznej aby ona zerknęła czy to nie jest objaw spectrum .

Czy ktoś może miał podobne objawy u swoich dzieci ?
Z góry dziękuje za odpowiedzi .
Pozdrawiam
13 kwietnia założyłaś taki sam temat. Odpisały Ci dziewczyny tam. Przecież jeśli lekarz nie widzi nic podejrzanego, masz termin u pani od integracji sensorycznej to czemu szukasz kolejny raz jeszcze odpowiedzi na forum?
 
a nie mogę zapytać jeszcze raz dokładnie o te ruchy paluszkami ?
Może akurat znajdzie się jakaś Mama , która miała bądź ma podobny problem ?
Może akurat tez ktoś był wysyłany od jednogłośnie specjalisty do drugiego , aż w końcu znalazła się ten jeden kompetentny który potrafił odpowiedzieć na to pytanie i da mi na nią namiar ?
Może ktoś zna dobry sposób aby dziecko spróbować tego oduczyć ?
Nie zaszkodzi zapytać raz jeszcze. Chyba po to jest te forum ?
Aby pytać , wspierać się i sobie pomagać tak ?
Może się mylę .
Jeśli to taki problem , ze pojawił się podobny wpis to poproszę admina o usunięcie postu .
 
a nie mogę zapytać jeszcze raz dokładnie o te ruchy paluszkami ?
Może akurat znajdzie się jakaś Mama , która miała bądź ma podobny problem ?
Może akurat tez ktoś był wysyłany od jednogłośnie specjalisty do drugiego , aż w końcu znalazła się ten jeden kompetentny który potrafił odpowiedzieć na to pytanie i da mi na nią namiar ?
Może ktoś zna dobry sposób aby dziecko spróbować tego oduczyć ?
Nie zaszkodzi zapytać raz jeszcze. Chyba po to jest te forum ?
Aby pytać , wspierać się i sobie pomagać tak ?
Może się mylę .
Jeśli to taki problem , ze pojawił się podobny wpis to poproszę admina o usunięcie postu .
Pisały dziewczyny, żebyś dała czas córeczce. To co opisywałeś, co ona potrafi już w swoim wieku zrobić nie wskazuje na autyzm. Mam w rodzinie dzieci z autyzmem i wierz mi, ani jedno z nich nie potrafi tyle rzeczy wykonać, co Twoja córeczka 🙂
 
Pisały dziewczyny, żebyś dała czas córeczce. To co opisywałeś, co ona potrafi już w swoim wieku zrobić nie wskazuje na autyzm. Mam w rodzinie dzieci z autyzmem i wierz mi, ani jedno z nich nie potrafi tyle rzeczy wykonać, co Twoja córeczka 🙂
Tak wiem , ze pisały. Wdzięczna jestem za każdą odpowiedz . Wczoraj byłam u logopedy kontrolnie z córka . Dostałyśmy nowe cwiczenia do wykonaniu w domu.
Kazała Nam iść do terapeuty od Si z tymi paluszkami i próbować ją tego oduczyć.

Chciałam teraz dokładnie opisać ten temat z paluszkami . Tam tak jął wspominałaś opisaam co potrafi itp .

Teraz właśnie mamy nacisk na te ruchy paluszkami.
I znowu się martwię
Termin już jest umówiony , ale pomyślałam ze zapytam raz jeszcze może jest ktoś nowy kto ma bądź miał podobną sytuacje.
 
córeczka mojej przyjaciółki podobnie robiła. moja przyjaciółka w dzieciństwie również. w pełni zdrowe, rezolutne dziecko :) taki sobie znalazła sposób na wyrażanie emocji, podekscytowania, zabawę. słuchaj lekarzy :)
 
córeczka mojej przyjaciółki podobnie robiła. moja przyjaciółka w dzieciństwie również. w pełni zdrowe, rezolutne dziecko :) taki sobie znalazła sposób na wyrażanie emocji, podekscytowania, zabawę. słuchaj lekarzy :)
Dziękuje za odpowiedz . Ja słucham lekarzy , tylko oni ciagle mnie od jednego do drugiego posyłają. Nakręcają ciagle i jak każda Matka martwię się po prostu o swoje dziecko
 
Tak wiem , ze pisały. Wdzięczna jestem za każdą odpowiedz . Wczoraj byłam u logopedy kontrolnie z córka . Dostałyśmy nowe cwiczenia do wykonaniu w domu.
Kazała Nam iść do terapeuty od Si z tymi paluszkami i próbować ją tego oduczyć.

Chciałam teraz dokładnie opisać ten temat z paluszkami . Tam tak jął wspominałaś opisaam co potrafi itp .

Teraz właśnie mamy nacisk na te ruchy paluszkami.
I znowu się martwię
Termin już jest umówiony , ale pomyślałam ze zapytam raz jeszcze może jest ktoś nowy kto ma bądź miał podobną sytuacje.
Może zadbaj o siebie ? Pewnie się obrazisz, ale może psycholog? Chyba zbyt wieloma rzeczami się przejmujesz. Kazda matka m wiele.obaw o swoje dziecko, tylko trzeba znaleźć w tym pewne granice pomiędzy swoimi lękami i faktycznie niepokojącymi objawami. Inaczej można zamęczyć i siebie i dziecko.
 
Może zadbaj o siebie ? Pewnie się obrazisz, ale może psycholog? Chyba zbyt wieloma rzeczami się przejmujesz. Kazda matka m wiele.obaw o swoje dziecko, tylko trzeba znaleźć w tym pewne granice pomiędzy swoimi lękami i faktycznie niepokojącymi objawami. Inaczej można zamęczyć i siebie i dziecko.
Nie obrazę się bo nie masz w tym zamiarze nic złego , że to piszesz . Mała wiele przeszła covid w 3 tygodniu życia . Było bardzo ciężko z nią.
Potem skierowanie z tym autyzmem , narkoza itp . I wiesz cały czas słyszysz a mzoe to spectrum proszę pojechać tu proszę zrobić to i ciagle w kółko nacisk. Po prostu chce zachować zdrowy rozsądek ale tez nie chce żałować , ze nie reagowałam w pewien sposób na czas
 
reklama
Na autyzmie się nie znam, ale dzieci mają swoje jakieś dziwactwa. Moja córka jak miała rok-1,5 jak ja coś wnerwiło to waliła głową z rozpędu w ścianę. Mieliśmy iść z nią do psychiatry bo wyglądało to makabrycznie. Ona od początku była jak uzbrojona bomba. Mało co od niemowlaka kończyło się katastroficznym wybuchem wrzasku i histerii. Podejrzewam, że mam dziecko wysoce wrażliwe i tyle. Teraz jej to przeszło, jak pojawił się młodszy konkurent. Nie ten sam dzieciak.

Nie wiem, może spróbuj ją nagrać. Wrzucić filmik rączek na jakąś fejsbukową dużą grupę. Z opisu wachlowanie rączkami nie wydaje mi się jakieś nienormalne. Może tam inne dziecko też tak robi i to nic takiego. W sumie lekarz też Ci powiedział, że wszystko w normie. Zawsze możesz odwiedzić jeszcze jednego- dwóch lekarzy. Tylko po co Ci dodatkowy stres?
 
Do góry