reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne ruchy paluszkami . Czy to autyzm ?

Moja córka też tak robiła l, miała taki etap w podobnym wieku. Nie robi tak. Dziecko ma wiele faz i im mniej zwracamy uwagę tym szybciej moja :DMa ponad 2 lata nie widzę w niej nic z spektrum jestem terapeutą, pedagogiem specjalnym, nauczycielem tetaz studiuje Si. Autyzm to bardzo specyficzne zaburzenie bardzo trudne do zdiagnozowania a tak często stawiane. Pojedyncze zachowanie których opisując spektrum może być kilkadziesiąt nie świadczy o zaburzeniu a ogólne funkcjonowania przede wszystkim społeczne, rozwój mowy.
 
reklama
Moja córka też tak robiła l, miała taki etap w podobnym wieku. Nie robi tak. Dziecko ma wiele faz i im mniej zwracamy uwagę tym szybciej moja :DMa ponad 2 lata nie widzę w niej nic z spektrum jestem terapeutą, pedagogiem specjalnym, nauczycielem tetaz studiuje Si. Autyzm to bardzo specyficzne zaburzenie bardzo trudne do zdiagnozowania a tak często stawiane. Pojedyncze zachowanie których opisując spektrum może być kilkadziesiąt nie świadczy o zaburzeniu a ogólne funkcjonowania przede wszystkim społeczne, rozwój mowy.
Dziękuje bardzo za odpowiedź. Chce mała teraz dać do żłobka , żeby miała więcej styczności z dziećmi
 
Witam.
Córeczka 19 miesięcy . Wykonuje dziwne ruchy rączkami a dokładnie paluszkami .
Chodzi o to , ze jeśli weźmie jakąś kartkę , kredkę bądź końcówkę zabawki to uderza paluszkami o nią tak jakby wachlowała paluszkami i końcówkami palców o nią zachacza i wtedy w ten sposób ten koniec zabawki , kartki itp wprawia w ruchliwy.
Jeszcze , żeby inaczej spróbować to w miarę wytłumaczyć to tak jakby drapała , albo szybko otwierała i zamykała paluszki i kocami paluszków zahaczała o daną rzecz.
Byliśmy z córka u psychiatry w Wrocławiu o stwierdzenie autyzmu, ale powiedziała , że wcale by się tym nie przejmowała . Teraz mamy termin u Pani od integracji sensorycznej aby ona zerknęła czy to nie jest objaw spectrum .

Czy ktoś może miał podobne objawy u swoich dzieci ?
Z góry dziękuje za odpowiedzi .
Pozdrawiam
Słuchaj specjalistów, jeśli masz wątpliwości konsultuj z innymi. Zachowania, które opisujesz mogą być normą w danym momencie życia, a mogą być odstępstwem i przejść w stereotypie, ale NIKT na podstawie tylko sposobu poruszania palcami nie postawi żadnej diagnozy, a przynajmniej nie powinien. Skupiłabym się bardziej na kontaktach społecznych, kontakcie wzrokowym, rozwoju mowy, a nawet całościowym rozwoju ruchowym. Czy specjalista, u którego byłaś pytał, bądź obserwował którąś z tych sfer? Bądź czujna, ale też spokojnie obserwuj na przestrzeni dni i tygodni. Czasami dzieci nabędą jakąś nową umiejętność i "bawią się nią" jakiś czas, więc jeśli to tylko kwestia poruszania paluszkami to obserwuj i spokojnie czekaj na konsultację🙂
 
Tak wiem , ze pisały. Wdzięczna jestem za każdą odpowiedz . Wczoraj byłam u logopedy kontrolnie z córka . Dostałyśmy nowe cwiczenia do wykonaniu w domu.
Kazała Nam iść do terapeuty od Si z tymi paluszkami i próbować ją tego oduczyć.

Chciałam teraz dokładnie opisać ten temat z paluszkami . Tam tak jął wspominałaś opisaam co potrafi itp .

Teraz właśnie mamy nacisk na te ruchy paluszkami.
I znowu się martwię
Termin już jest umówiony , ale pomyślałam ze zapytam raz jeszcze może jest ktoś nowy kto ma bądź miał podobną sytuacje.
Czy logopeda wyjaśnił w jakim celu zalecił ćwiczenia? Jaka jest diagnoza logopedyczna? Jeśli logopeda zalecił oduczenie dziecka czegoś powinien również wskazać na to sposoby. Czy Wasz logopeda ma również inną specjalizację? Conajmniej neurologopedię? Co Cię niepokoi oprócz ruchów paluszkami? Nie musisz odpowiadać, jeśli nie masz ochoty oczywiście 🙂
 
Dzieci maja różne zachowania o czym każde ma autyzm? Nie. Moje dziecko boi się wszystkich nowych rzeczy...czy to oznacza, że ma zaburzenia integracji sensorycznej? Moze tak, a może taki charakter. Boi sie balonów, nie usiadla na rowerku.
 
Czy logopeda wyjaśnił w jakim celu zalecił ćwiczenia? Jaka jest diagnoza logopedyczna? Jeśli logopeda zalecił oduczenie dziecka czegoś powinien również wskazać na to sposoby. Czy Wasz logopeda ma również inną specjalizację? Conajmniej neurologopedię? Co Cię niepokoi oprócz ruchów paluszkami? Nie musisz odpowiadać, jeśli nie masz ochoty oczywiście 🙂
Logopeda nie postawił diagnozy . Powiedział , ze może być w grupie ryzyka , a może nic nie być . A ćwiczenia które robimy to : samogłoski , spółgłoski , onomatopeja , segregacja , sekwencje ,trening słuchowy Magdaleny krawczun ; śpiewanie , naśladowanie ,dokładanie (taki sam)

No i , ze nie zaszkodzi z nią tak ćwiczyć
 
Do góry