reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne sny w ciąży .......

NeSSi

Moderatorka
Dołączył(a)
14 Maj 2009
Postów
20 027
''Jeżeli masz przedziwne sny np. mówiące zwierzęta, wielkie strzeliste budynki, poród itd., to możesz to przypisać działaniu progesteronu (w który to obfituje twoja krew). Takie sny też wynikają z lęku związanego z ciążą i macierzyństwem (cały czas myślisz o tym, jak to będzie, że aż w nocy przychodzą takie sny). Przyczyną tego, że sny kobiet w ciąży są osobliwe, może być również to, że faza REM (faza snu) jest zakłócona częstymi wyprawami do łazienki.
Osobiście wierzę w sny prorocze, ale proszę mieć nadzieję, że pani sny mają przyczyny opisane wyżej. Świadczyć o tym może to, że na wizytach kontrolnych lekarz ginekolog potwierdza, że nic złego nie ma miejsca - tętno płodu jest w normie, płód rozwija się prawidłowo.
Przed snem warto się zrelaksować:
Na obniżenie napięcia mięśniowego, spowolnienie akcji serca i w efekcie zaśnięcie pomagają głębokie, rytmiczne oddechy.
Można też wypróbować metodę wizualizacji: może pani wyobrazić sobie siebie w jakiejś miłej scenerii np. w górach nad jeziorkiem, postarać się malować każdy szczegół, wyczuwać zapachy, słyszeć dźwięki.
ŻYCZĘ MIŁEJ I SPOKOJNEJ NOCY.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna''

Cytat z pewnego forum.


Jak tam u Was dziewczyny ze snami ? mi się jakieś zmory często śnią, :baffled: jak nigdy ...... zakrwawione dzieci, koty, normalnie paranoja,

J/w widać to ponoć normalne ........
 
reklama
Ciekawe.....:confused:

Ja sny miewam przeróżne, zwykle bardzo realistyczne, a czy macie coś takiego jak przywidzenia w środku nocy? Czasem jak obudzę się w nocy widzę różne rzeczy a to jakiegoś pająka a to ptaka latającego po pokoju itp rzeczy, mam świadomość że jestem niezupełnie wybudzona, jak się już zupełnie obudzę wszystko znika i idę spać dalej, dziwaczne to trochę....:confused:
 
Mi jak pewnie wiecie często śni się moje Dzieciątko:) 2 razy miałam sen, że urodziłam Martynkę:) Raz tylko śnił mi się chłopiec na USG 3D a tak to cały czas córeczka.
2 razy miałam sen, że straciłam ciążę:(
 
a mi sie pare razy snilo ze wypiłam sporo alkoholu i dopiero po chiwli przypominam sobie ze jestem w ciąży i takie przerazenie co ja narobilam hehe, albo ze urodzilam dziecko bez rączek brrrr
 
ja slynelam z tego ze nic mi sie zasadniczo nigdy nie snilo ... wyjatkowo mialam jakies sny i to najczesciej erotyczne :)

a teraz prawie co noc !!! i to takie dziwaczne ze makabra !!
tym razem kwaterowalam sie do akademika ... do pokoju z jakas lalunia ktora musialam nauczyc jak sie zyje ... no ale wkurzala mnie strasznie i sie denerwowalam !!!
 
mi się dzisiaj śnił mój poród.. a bardziej moment w którym dostałam dzidzie na ręcę.. w śnie płakałam obudziłam się miałam całe oczy zapłakane. ;|
 
Ciekawe.....:confused:

Ja sny miewam przeróżne, zwykle bardzo realistyczne, a czy macie coś takiego jak przywidzenia w środku nocy? Czasem jak obudzę się w nocy widzę różne rzeczy a to jakiegoś pająka a to ptaka latającego po pokoju itp rzeczy, mam świadomość że jestem niezupełnie wybudzona, jak się już zupełnie obudzę wszystko znika i idę spać dalej, dziwaczne to trochę....:confused:

Tak się dzieje, kiedy ciało jest już wybudzone a psychika jesszcze śpi :)) Ja tak miałam szęsto, i wtedy widziałam duchy, poruszające się przedmioty, takie rzeczy i zwykle, gdy spałam na plecach. ;-) Taka jakaś prawidłowość
 
mi się dzisiaj śnił mój poród.. a bardziej moment w którym dostałam dzidzie na ręcę.. w śnie płakałam obudziłam się miałam całe oczy zapłakane. ;|

Za to mnie się dziś śniło, że nie rodziłam ale mój facet stwierdził, że już czas najwyższy i zawiózł mnie do szpitala, tam mnie zatrzymali, a facet zniknął, nikt mnie nie odwiedzał, czułam się okropnie.. :dry: Potem jakieś grzechotniki, lekcje w szkole :confused:

Mea - erotyczne powiadasz... Ja też się nie mogę od nich opędzić! :zawstydzona/y::-D
 
Ale się wstrzeliłyście z wątkiem.
Ja dziś właśnie miałam pierwszy chory sen. Śnili mi się jacyś terroryści świetnie przygotowani do akcji, którzy opanowali szpitale, a ja oczywiście byłam tam na badaniach. Co więcej była ze mną moja mama, która zmarła 11 lat temu i ja poroniłam. Ale to poronienie było dziwne, bo podeszłam do mamy, a ona miała na rękach takie malutkie dzieciątko, nie większe niż dłoń i mi mówi, że to moje. A ja na to "jak to? to już 16 tydzień, myślałam, że już mi się to nie przydarzy". Nic ze mnie nie leciało, tak jakby stało się to bez mojej obecności, i mama mi mówi, że pewnie zaraz zacznie mnie boleć brzuch i dostanę okresu, a ona próbowała oglądać to dzieciątko, jakby sekcję przeprowadzała i szukała powodu czemu poroniłam, a lekarzem nie była, tylko chemikiem jak ja. A wokoło ci terroryści i ja próbująca jakoś ich pokonać. Jednym słowem masakra!! :szok:
 
reklama
Do góry