reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziwne zachowanie 2,5 latka-aż sama schizuje

ja sie zastanawiam skąd to pytanie. moja udaje ducha- przykrywa się pieluszką tetrową i krzyczy duuuchh!!! ma 2 lata i 7 miechów. a czy wie co to jest- na pewno ma jakieś swoje tego wyobrażanie różne od dorosłych.

Antoś tez uudawał ducha ale nie mam pojecia kto mu to pokazał.albo mówi do mnie ze pan jest w domu.
 
reklama
dodam jeszcze że moja też czasem jak siedzi cos robi za chwilę ktoś wejdzie na klatkę i słychać jak drzwi się zamykają mieszkamy na parterze za scianą mamy drzwi od klatki wtedy ona szybko się zrywa i woła boję się pana :baffled: i te duchy to samo ale ona zna je z piosenki bebelili duchy tu są :-D więc może kojarzy z tym no nie wiem...
 
ja sie zastanawiam skąd to pytanie. moja udaje ducha- przykrywa się pieluszką tetrową i krzyczy duuuchh!!! ma 2 lata i 7 miechów. a czy wie co to jest- na pewno ma jakieś swoje tego wyobrażanie różne od dorosłych.

Maja ma 2 i 5 miesięcy i jeszcze pojęcia nie ma co to jest duch. Widocznie ogląda inne bajki i bawimy się w inne zabawy:)
Spytałam, bo uważam ,że taki wiek to za wcześnie na bajki, zabawy, opowieści o tego typu historiach.
 
Mój synek miął jakieś 2 lata i 4 miesiące jak zaczął się bać potworów, duchów, zwierząt i innych stworków które podobno gościły u nas w domu. Szliśmy wtedy i razem krzyczeliśmy uciekaj duchu, potworze itp. Pomagało. albo mówiłam mu że jego maskotki go strzega i przeganiaja te wszystkie stworki. Ale było tak że on sam do pokoju nie chciał wejść gdy ja byłam w kuchni. Teraz juz minęło, a gdy czasem wraca to sam wchodzi i krzyczy uciekaj tu ja mieszkam :)
A ducha podejrzał w jednym z odcinków filmu "Troskliwe misie" i do dziś jak się ten odcinek zaczyna to mówi mamo ja nie chce tego ogladac, wyłącz to albo samo podchodzi i wyłącza telewizor.
 
A wiesz,czytalam kiedys artykul,ze takie male dzieci widza duchy.I np.mojej mamy kolezanki wnuczka(miala jakies 6-7mies)hustala sie na hustawce(pollezacej)w wejsciu jak sa drzwi,a obok siedziala mama i babcia tej malej,i w pewnym momencie mala zaczela sie usmiechac i wyciagac raczki przed siebie choc nikt tam nie stal,a w domu tym zmarl dziadek tej malej pare lat wczesniej.Dla niektorych moze wydac sie to smieszne i wogole,moze rownie dobrze byc tak,ze szkrab poprostu przechodzi taki dziwny okres i tyle...
 
Mój synek miął jakieś 2 lata i 4 miesiące jak zaczął się bać potworów, duchów, zwierząt i innych stworków które podobno gościły u nas w domu. Szliśmy wtedy i razem krzyczeliśmy uciekaj duchu, potworze itp. Pomagało. albo mówiłam mu że jego maskotki go strzega i przeganiaja te wszystkie stworki. Ale było tak że on sam do pokoju nie chciał wejść gdy ja byłam w kuchni. Teraz juz minęło, a gdy czasem wraca to sam wchodzi i krzyczy uciekaj tu ja mieszkam :)
A ducha podejrzał w jednym z odcinków filmu "Troskliwe misie" i do dziś jak się ten odcinek zaczyna to mówi mamo ja nie chce tego ogladac, wyłącz to albo samo podchodzi i wyłącza telewizor.
Ja zawsze mowie synkowi(ma skonczone 5 lat)i czasami twierdzi ze w jego pokoju jest potworek,ze Bozia albo Bog go pilnuja ze to Mama i tata wszystkich dzieci i moze spac spokojnie i to pomaga:-)
 
Do góry