reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne zachowanie 2 miesięcznego niemowlaka

claire1983

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
13 Kwiecień 2010
Postów
112
Dziewczyny, już nie raz mi dobrze doradziłyście, więc proszę o pomoc. Mój synek ma 2 miesiące. Od jakiegoś czasu pokasłuje podczas jedzenia z butelki. Karmię go tylko moim odciagniętym mlekiem. Zmieniłam już butelki i smoczki i zawsze to samo. Cmoka głośno i kaszle. Były już butelki z aventu, lovi, dr Brown, calmai smoczki różnych rozmiarów. Czasem ma taki odruch wymiotny podczas picia a czasem nawet długo po karmieniu. Mam wrażenie że jedzenie sprawia mu dyskomfort. Jest dużym chłopakiem. Do tej pory dobrze przybierał. Aż za dobrze. Od tygodnia jednak zjada mniej niż połowę dziennej porcji. W nocy praktycznie nic nie je. Wypija 30 ml i tyle. Teraz po 12 godzinnej przerwie zjadł tylko 80 ml. I do tego ulalo mu się obficie. Kiedyś jadł ładnie, ksiazkowo, regularnie a od tygodnia masakra. Czy to może być skok rozwojowy?
Lekarz może być dopiero w poniedziałek.
 
reklama
Rozwiązanie
Czy w odpowiedni sposób przygotowujesz mleko i odpowiednio je podajesz? Druga sprawa ile tego mleka wam teraz na dobę wychodzi?
Birma dla tego wieku to od 100 do 130 ml co 4h. Czyli 600 do 800 ml. On zjada około 60ml co 3-5h i w nocy nic. Na liczyłam wczoraj 400ml. To chyba duża różnica. Dziś z kolei zjadł 550ml. Mleko odciagam, daje świeże, w temperaturze pokojowej. Ale dawałam też odgrzane wiele razy i reakcja była taka sama. Wypluwa.
Jak dla mnie to dziwne żeby dziecko tak się zachowywało...Jestem młodą mama i moje dzieci już są duze ale jak pamiętam to one tak miały z lapczywosci, ksztusily się bo za szybko jadly i też wiecznie kombinowałam z różnymi smoczkami, butelkami itp... Ja bym nie czekała tylko biegiem do lekarza skoro to trwa już tydzień. Znam przypadek że dziecko urodziło się zdrowe wszystko cacy a po 3 mies zaczęło ulewac mało jeść i to była anemia która skończyła się przetaczaniem krwii od rodziców... Nie chcę straszyć ale lepiej skonsultować to bo u tak małych dzieci raz dwa się rozwijają jakieś cholerstwa.... Trzymam kciuki
 
Może być skok rozwojowy. Może pokarm mu się cofa. Dobrze jak zapytasz, ale myślę że to nic groźnego. Może za szybki przepływ w smoczkach? Moja mała też cmokala, pomogła nam butelka haberman.
 
Czy w odpowiedni sposób przygotowujesz mleko i odpowiednio je podajesz? Druga sprawa ile tego mleka wam teraz na dobę wychodzi?
 
Czy w odpowiedni sposób przygotowujesz mleko i odpowiednio je podajesz? Druga sprawa ile tego mleka wam teraz na dobę wychodzi?
Birma dla tego wieku to od 100 do 130 ml co 4h. Czyli 600 do 800 ml. On zjada około 60ml co 3-5h i w nocy nic. Na liczyłam wczoraj 400ml. To chyba duża różnica. Dziś z kolei zjadł 550ml. Mleko odciagam, daje świeże, w temperaturze pokojowej. Ale dawałam też odgrzane wiele razy i reakcja była taka sama. Wypluwa.
 
Rozwiązanie
Do góry