reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwne zachowanie 6 miesiecznego niemowlaka.

Dołączył(a)
5 Listopad 2022
Postów
4
Witam wszystkich serdecznie, mam taki mały problem ze swoją 6 miesięczną córeczką, a zatem zaczęła dziwnie się zachowywać, okolo półtora miesiąca temu( czyli jak miała 4,5 miesiaca) na początku było sporadycznie po odlozeniu do łóżeczka. Po położeniu spina całe ciało i trzyma wyprostowane nogi w powietrzu z poczatku wiazalam to z tym ze robi tak bo chce na ręce, faktem jest to ze sie rozluznia po wzieciu na ręce, ale nie wiem czy to to.Corka miala napiecie miesniowe jesteśmy pod opieką fizjoterapeuty, lecz fizjoterapeuta ze swojej strony nie widzi nieprawidłowości(podsunęła myśl ze moze to byc onanizm niemowlecy- 3.11.22 bylam na szczepieniu rozmawialam o tym z pediatra,no ale nic mi szczegolnego nie powiedzial) od 4 miesiaca rozpoczelismy rozszerzanie diety ze względu na niską wage, corka urodzila sie z wagą 2340g i za wolno przybierala wiec pediatra zlecil rozszerzanie diety po 4 miesiacu, nie wiem czy wiązać to zachowanie z rozszerzaniem diety ale mniej wiecej w tym czasie zaczęła tak robić,więc moje pytanie czy któraś z mam spotkała się z takim zachowaniem u swojego malucha? Przepraszam jak chaotycznie napisane ale nie wiem już co robić, wykonywała już obrót i nagle zapomniala jak to się robi bo prawie cały czas leżąc spina się właśnie w taki sposób. Pozdrawiam
 

Załączniki

  • 20221102_153046.jpg
    20221102_153046.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 237
  • 20221102_153105.jpg
    20221102_153105.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 95
reklama
Hmm ciężko cos dokładnie powiedzieć patrzac na zdjęcia, moj synek tez ogolnie czdsto się napinał, do tego jeszcze mocno odginal np po odlozeniu do łóżeczka, mysle ze w podobnym wieku, czesto tez podnosil tak nóżki ale raczej sam potem je odkladal, natomiast jakos dopiero niedawno zrobil się bardziej "rozluzniony" a ma teraz 9 mcy. Wiec może być tak ze u was to tez minie za chwilę. Jezeli fizjoterapeuta nic zlego w tym nie widzi, a Ty nadal sie martwisz to moze warto skonsultowac z jeszcze jednym dla spokoju ducha :)
 
Nie jest to proste ponieważ ze względu na napiecie mieliśmy mieć pierwsza wizytę 15.06.2023 lecz przełożyli wizytę na 4.10.2023
to teraz trochę postrasze. Skoro te dziwne zachowania się powtarzają to trzeba jak najszybciej iść do neurologa by wykluczyć padaczkę, która właśnie w formie nagłego napięcia mięśni lub zatrzania się dziecka w trakcie jego zajęcia może sie objawiać. Trzeba to skonsultowac
 
to teraz trochę postrasze. Skoro te dziwne zachowania się powtarzają to trzeba jak najszybciej iść do neurologa by wykluczyć padaczkę, która właśnie w formie nagłego napięcia mięśni lub zatrzania się dziecka w trakcie jego zajęcia może sie objawiać. Trzeba to skonsultowac
Ogólnie napięcie jest już za nami i rozwija się prawidłowo według fizjoterapeuty, co niezmienia faktu że mnie to zachowanie nie pokoi i będę szukać neurologa prywatnie z szybkimi terminami bo prywatnie tez nie wygląda to za ciekawie,Trochę mnie dziwi podejście pediatry, specjalnie na wizytę robiłam zdjęcia aby pokazać o co dokładnie chodzi, on nie widzial w tym nic dziwnego, a nawet bardziej naprowadzał że to problemy z trawieniem bo ma rozszerzaną diete 🙉.
 
reklama
Do góry