reklama

dziwne zachowanie dziecka

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez papuga86, 18 Grudzień 2014.

1. papuga86

papuga86 Początkująca w BB

Chciałabym się poradzić w sprawie dziwnego zachowania mojego 4 letniego syna. Od jakiegoś czasu szybko wpada w gniew i czasem potrafi nawet uderzyć. Wymusza na mnie i na mężu swoje zachcianki, jeżeli nie chcemy ich spełnić to wpada w szał i robi sceny w rożnych miejscach. Do tej pory tak nie było. Trochę mnie to martwi. Co radzicie zrobić?

2. problemywychowania789

problemywychowania789 Początkująca w BB

Dzieci są doskonałymi obserwatorami. Bardzo szybko wyłapują i uczą się tych dobrych jak i złych rzeczy. Możliwe, że zaobserwowało w przedszkolu wśród innych dzieci jakieś agresywne zachowanie które przyniosło dla tego dziecka jakiś pozytywny skutek i robi tak samo. W sytuacji gdy dziecko chce coś uzyskać i nie ma na to innego sposobu reaguje agresją, jeżeli widzi że to działa, utwierdza się w złym przekonaniu i czyni tak dalej.

3. reklama
  4. umm yasin

umm yasin Fanka BB :)

a jak przechodzil okres 2latka ? byl bunt? Moze obral taka taktyke wlasnie zeby wymusic na was i czy wtedy mu ulegacie?

5. papuga86

Nie do tej pory wszystko bylo ok. Nie bylo buntu. Sporadyczne sytuacje.

6. papuga86

Czasem ulegamy.Co mam robic gdy tego typu sytuacje powtorza sie?

7. problemywychowania789

[FONT=&quot] Powinna Pani wytłumaczyć dziecku że takie sytuacje jak wymuszanie czegoś nie mogą mieć miejsca. Proszę ustalić z dzieckiem zasady co wolno robić, a jak nie należy się zachowywać i gdy powtórzy się tego typu sytuacja proszę wracać z dzieckiem do ustalonych zasad.[/FONT]

8. problemywychowania789

[FONT=&quot]I przede wszystkim musi Pani być konsekwentna w swoim postępowaniu. Jeżeli podczas zakupów syn chce aby Pani kupiła mu coś słodkiego i na odmowę zaczyna płakać oraz wpada w szał i wszyscy się na was patrzą, nie może Pani mu ulec. Tłumaczy Pani dziecku, że nie kupi mu danej rzeczy. Gdy nie pomaga, a dziecko nadal krzyczy, nie zwracamy uwagi, nie reagujemy na jego lamenty. Jeżeli raz, drugi, trzeci taka sytuacja się powtórzy to dziecko samo zrozumie że nic takim zachowaniem nie wskóra. Przed zakupami trzeba jasno powiedzieć że nie będzie Pani kupować nic dodatkowego i w razie potrzeby wracać do ustalonych wcześniej zasad. [/FONT]

9. papuga86

No tak a co gdy dziecko bije?

10. reklama
  11. problemywychowania789

Na wszelkie przejawy agresji musi Pani jak najszybciej reagować. Nie może Pani dopuścić do tego aby syn bił kogokolwiek. Trzeba jak najszybciej temu zaradzić, wytłumaczyć mu że zachowania agresywne są mało skuteczne, że jest wiele innych sposobów zachowania się w trudnej sytuacji i że można zrobić to w sposób opanowany. Na pewno nie można odpowiadać agresją na agresję, gdyż zataczamy wtedy błędne koło. Musi Pani poświęcić synowi więcej czasu, dostrzegać jego dobre zachowania i chwalić je żeby syn czuł się dowartościowany i sam zauważył że dobre zachowania popłacają.

12. papuga86

No tak ale nam nie zdarzyło się go uderzyć, więc nie wiem dlaczego on zaczyna bić. Jestem pewna, że jak siedzi z babcią też nic takiego się nie dzieje. Jednak na zachowanie innych dzieci w przedszkolu czy na placu zabaw nie mam wpływu.

Poleć forum