reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dziwny Bol pleców

chelsea22

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
20 Listopad 2020
Postów
64
Drogie Panie,

Jestem w 31tc, od dobrych dwóch tygodni mam dosc dziwny Bol pleców.
Nie boli mnie kręgosłup a bol pojawia sie zawsze w tym samym miejscu. Mniej więcej w polowie pleców, po prawej stronie, inne czesci pleców ani kręgosłupa nie bola, tylko ta jedna, obojętnie czy za długo siedze, stoje, czy chodze po pewnym czasie pojawia sie ten Bol i cieżko sie go pozbyć.
Spodziewalam sie boli kręgosłupa lub dolnej czesci pleców w ciazy.
Masaz nie wiele daje, leżenie na lozku/ twardej podlodze tez średnio - juz sama nie wiem, jest to mega dokuczliwe. A brzuch wcale jakiś wielki nie jest. Przed ciaza byłam aktywna sportowo, teraz jedynie dużo spaceruje ok 15k kroków dziennie.
Czy któraś z Pan tez ma tak? jak sobie pomagacie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
A nie jest to nerwoból mięśnia międzyżebrowego? Bo niestety na to pomaga czas. Możesz spróbować w przypadku takiego bólu wziąć paracetamol.
 
moze być. zapytam położnej przy najbliższej wizycie.
nie chce brac zadnych lekow, 7 miesięcy dałam rade to i te ostatnie 9 tyg tez jakoś musze :)
dziękuję za odpowiedz.
 
Ja jestem dopiero w 19 tc ale męczą mnie co jakiś czas bóle okolicy kości krzyżowej tylko po lewej stronie. Fizjoterapeutka kazała stanąć tyłem do ściany i rozmasowywać tą okolicę piłeczką do tenisa (w sensie plecy - piłeczka - ściana). Nie wiem jak to wyjaśnić :D
 
Z piłeczka ok pomysł, a ja mając taki problem też radziłam się fizjoterapeuty i w takich przypadkach podpowiedziała żeby o ościeżnice od drzwi to miejsce rozmasowywać i mi to pomogło. Dodatkowo przy bólach kręgosłupa polecam bardzo basen 😉
 
A wyniki moczu masz dobre? W ciąży czasem zdarza się wodonercze spowodowane uciskiem macicy i najczęściej dotyczy to właśnie prawej nerki ja miałam. W prawdzie nie mialam żadnego bolu w tym miejscu ale lekarz pytał czy tam mnie boli, wyszło mi to na badaniu moczu i później usg. Najlepiej zapytać lekarza
 
reklama
A wyniki moczu masz dobre? W ciąży czasem zdarza się wodonercze spowodowane uciskiem macicy i najczęściej dotyczy to właśnie prawej nerki ja miałam. W prawdzie nie mialam żadnego bolu w tym miejscu ale lekarz pytał czy tam mnie boli, wyszło mi to na badaniu moczu i później usg. Najlepiej zapytać lekarza

Wyniki moczu mam dobre. Mieszkam w UK i tutaj na każdej wizycie pobierają mocz i ostatni wynik był ok.
 
Do góry