reklama

dziwny brak okresu

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez pkk, 10 Listopad 2008.

1. pkk

pkk Początkująca w BB

Witam, bardzo interesuje się moją dziewczyną i martwie sie poniewaz w pazdzierniku nie miała wogole okresu, tzn. miała bóle menstruacyjne, wydawało sie ze będzie mieć ale nie miała krwawienia wogole, gdy rano sie budzi boli ją czasem podbrzusze, powiedziała mi ze w stolcem czasem przy okresie była krew, dziś tez tak miała i bolało ją delikatnie podbrzusze. ostatnio przerzywała wiele stresów, nigdy nie upawialiśmy seksu, wciąz jest dziewica. prosze o pomoc bo martwie sie w czym tu jest problem..:-(

2. November Rain

November Rain Deszczowata

To dobrze, że nie interesujesz się dziewczyną.
    Pewnie jesteście młodzi - u młodych dziewczyn miesiączki często bywają nieregularne. Owulacja ze względu na stresy, chorobę może się przesuwać - cykl się wówczas wydłuża. Być może miała cykl bezmiesiączkowy, ale to się raczej rzadko zdarza i bez prowadzenia kart obserwacji nie da się tego stwierdzić.
    Jeżeli się niepokoicie - niech dziewczyna pójdzie do ginekologa, który zrobi jej usg i stwierdzi grubość endometrium i wielkość pęcherzyków w jajnikach lub obecność ciałka żółtego - na tej podstawie gin powinien określić w jakiej mniej-więcej fazie cyklu jest dziewczyna.
    Niech przypadkiem nie zgadza się od razu na wywoływanie okresu farmakologicznie bez takiego badania - być może nie będzie ono konieczne, bo dziewczyna jest tuż przed okresem.

3. reklama
  4. pkk

pkk Początkująca w BB

dziekuje za odpowiedz, mamy po 19 lat, dzis wszystko wskazywało na to ze dostanie ten okres a jednak nie bylo krwawienia, ale poza tym objawy wszystkie jak przy normalnej miesiączce. myslisz ze mozna poczekac do konca miesiąca z ta wizyta u lekarza? czy gdyby w tym miesiacu dostala okres to wizyta nie byla by konieczna prawda? ja chyba bardziej boje sie tej wizyty niz Ona..

5. November Rain

Nie ma się czego obawiać. Jeśli dostanie okres - to raczej nie musicie iść do lekarza. Na przyszłość polecałabym Wam, a właściwie dziewczynie obserwację cyklu - z przebiegu temperatury i objawów śluzowych można wiele wyczytać o stanie zdrowia i mieć jasną informację czy i kiedy należy udać się do lekarza, jak również określić dni płodne i niepłodne i dzięki temu mieć skuteczną metodę regulacji poczęć bez chemicznych czy mechanicznych ingerencji w organizm i współżycie.
    Wizyty u lekarza nie ma się co bać. O ile oczywiście nie jest to człowiek, który na wszystkie dolegliwości przepisuje tabletki anty, bo może polecieć za nie na "konferencję" do Egiptu.

6. pkk

pkk Początkująca w BB

dziekuje Ci, wiesz martwi mnie tylko jedno jeszcze, a mianowicie ta krew w kale, jak myslisz od czego to moze być? przepraszam moze nie powinienem zadawać takich pytan ale poprostu sie martwie a te sprawy uwazam za całkowicie ludzkie dlatego pytam tak otwarcie:happy:

7. November Rain

Nie wiem, nigdy nie miałam takich problemów. Pytanie - ile było tej krwi... Jeśli trochę i było to raz czy dwa i nie powtórzyło się więcej, to najlepiej jak dziewczyna przy okazji spyta się lekarza. Odbyt jest wrażliwy, może przy zaparciu pękło jakieś naczynko - zdarza się. Jeśli krwi jest więcej lub krwawienia są częstsze powinna jak najszybciej skonsultować to z lekarzem.

Poleć forum