reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwny cykl po Luteinie..

Sesil

Fanka BB :)
Dołączył(a)
14 Grudzień 2016
Postów
217
Kochane staramy się o dzidziusia dlatego na ostatniej wizycie lekarz kazał mi brac Luteinę ze względu na niski progesteron u mnie, brałam go przez 10 dni po dwie tabletki w 15 dniu cyklu. No i dzisiaj niestety dostałam okres więc znowu nici z dzidziusia :( zazwyczaj miałam cykl 28 dni (przynajmniej przez 3 ostatnie miesiące) a teraz ten pierwszy cykl po Luteinie trwał tylko 26 dni, czy to normalne? No i kolejne pytanie, czy teraz by obliczyc sobie kiedy mam dni płodne mam przyjąc ze mam cykle 28 dniowe czy 26?
 
reklama
Czasami tak jest, że okres się rozreguluje. W tym cyklu licz 26 dni. Polecam stronę t.time do wyliczeń owu
 
Najlepiej by bbyło brac luteine po potwierdzeniu owu przez lekarza.
Pocieszyć cie mogę, że mi duphostan napisał lekarz na uspokojenie jjajników miało tak by w nastepnym cyklu rozpocząć stymulacje. Brałam od chyba 18 dc, skonczylam a okresu dalej nie było i po kilku dniach na teście wyszly piękne grubasne dwie krechy. Wiec jestem żywym przykladem, że może pomóc. Powodzenia
 
Najlepiej by bbyło brac luteine po potwierdzeniu owu przez lekarza.
Pocieszyć cie mogę, że mi duphostan napisał lekarz na uspokojenie jjajników miało tak by w nastepnym cyklu rozpocząć stymulacje. Brałam od chyba 18 dc, skonczylam a okresu dalej nie było i po kilku dniach na teście wyszly piękne grubasne dwie krechy. Wiec jestem żywym przykladem, że może pomóc. Powodzenia

Dokladnie, mi kiedys lekarz powiedzial,ze jak sie poda przed peknieciem pecherzyka,to luteina spowoduje,ze moze wcale nie peknac.
Niemniej rozregulowany cykl po hormonach to norma,w koncu to powazna ingerencja w rownowage chemiczna ciala. U mnie tez byly cyrki po duphastonie,gdy jeden z lekarzy przepisal mi go na polipa w macicy. Poza tym jakos tak jest,ze czesto,jak sie zaczyna starania o dziecko,sam organizm zaczyna platac figle-to chyba sila dzialania naszego umyslu,ze nagle wowczas wszystko potrafi sie rozregulowac... niemniej powodzenia zycze:) Ogolnie luteina pomaga. Ja w tej ciazy przyjmowalam dopochwowo przez 3 m-ce dzien w dzien,zeby wzmocnic szyjke,i wszystko wskazuje na to,ze przyniosla dobry efekt.
 
Luteina pomaga stworzyc dogodne srodowisko dla zapłodnionej komorki tzn błona sluzowa macicy jest odpowiednio gruba aby zarodek mogl sie zagniezdzic. U mnie luteina pomogla.
 
A mi nie pomogła ani przy pierwszym dziecku (po ponad roku duphastonu, luteiny i innych medykamentów dostałam clostilbegyt na pół roku, dopiero wtedy się udało) ani przy kolejnych staraniach (duphaston od 16 do 25 d.c i z cykli 34 dniowych zrobiły się 40-dniowe. Po skończeniu duphastonu nawet nie skoczyła mi temperatura. Tylko 10 kilo przytyłam w 4 miesiące. Teraz, 3 miesiące po ostatniej dawce duphastonu jeden cykl 15-dniowy, kolejny 40-dniowy i kolejny 36 dniowy. I jak tu wyliczyć dni płodne? dopiero teraz też zaczęła spadać waga, około 2 kg na miesiąc.
 
Do góry