reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwny temat. Czy zmieniłybyście coś w swoim ciele po porodzie

Hej mamy! Jestem nowa, niedawno urodziłam. Kasia ma 5 miesięcy, a ja dalej zmagam się z rozstępami i dość sporą skórą na brzuchu....Przy 179cm przytyłam 22kg, mimo że regularnie chodziłam na basen i jogę dla mam. Nigdy raczej nic więcej poza basenem i jogą nie robiłam. Macie może jakieś dobre rady? Może jakieś super ćwiczenia albo dieta? Czekam na wsparcie, bo powoli zaczyna mnie to przerażać...
To jest dopiero 5 msc po porodzie. Idź na zumbe;)
 
reklama
Ja na pewno chciałabym pozbyć się rozstępów. Nie przytyłam dużo, czuję się dobrze w swoim ciele, ale ten brzuch poznaczony sinymi pręgami trochę mnie smuci.
 
Mnie się wydaje, że geny maja tez cos tu do powiedzenia. Moja kuzynka bardzo wysportowana, ale w jej rodzinie prawie wszyscy zmagają się z otyłością. Więc mimo higienicznego trybu życia nie może pozbyć się zbędnych kilogramów.

Coś w tym może być...Mój tato dopiero po latach odkrył problem z tarczycą....myślicie, że u mnie po ciąży mogły się też takie problemy pojawić? Jest szansa, że w trakcie ciąży moja tarczyca zaczęła pracować inaczej? Może któraś z Was ma jakieś doświadczenie na tym polu....
 
Mam cały brzuch w rozstepach niestety, ale za to mam córkę więc już wolę pokochać swoje rozstępy niż sobie wyobrazić życie bez niej 😉🤪
 
Ja w ogóle wyglądam fatalnie po ciąży. Brzuch ogromny, z rozstępami, dodatkowe kg, brzydkie piersi bez jędrności, szara cera. Minęło już 10 miesięcy od porodu. Wiem, że mogło być gorzej, żylaki, nietrzymanie moczu itd., ale i tak nie mogę na siebie patrzeć. Nawet nie chce mi się dbać o siebie.
Ale dziecko mam cudowne i najpiękniejsze :)
 
@Jaga8, a dużo masz na plusie, skoro piszesz, że brzuch ogromny? I jak karmisz?
 
@Jaga8, a dużo masz na plusie, skoro piszesz, że brzuch ogromny? I jak karmisz?

Karmię piersią. W ciąży przytyłam 17 kg, tuż przed ciążą 3 kg. W niektóre stare jeansy się zmieszczę, nogi, biodra, tutaj nie jest źle, ale brzuch mam jakbym była w kolejnej ciąży. Jak się ważyłam to wagowo po porodzie schudłam 13 kg, niby sporo. Nawet sprawdzałam sama czy nie mam rozstępu mięśnia prostego brzucha, ale to nie to, to bagaż pociążowy + tryb życia.
Ja wiem, że zamiast marudzić to trzeba coś ze sobą zrobić, ale tak musiałam wyrzucić z siebie niezadowolenie. Już nie marudzę, na dzisiaj limit marudzenia wykorzystany. Pozdrawiam :)
 
Ja bym zmieniła wszystko. Po dwóch porodach +15kg które nie chce zejść. Obwisły brzuch pokryty rozstępami, obwisłe piersi z rozstępami, oraz duże uda z rozstępami. Mi jest wstyd rozebrać się przed mężem. 😞
 
reklama
Do góry