reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwny temat. Czy zmieniłybyście coś w swoim ciele po porodzie

Wiadomo, że nie tylko zachcianki się przekładają na naszą wagę w ciąży. Ale bardzo czesto tak jest..
Sama w ciąży musiałam zrexygnowaf z pracy w 5 miesiącu bo szyjka zaczęła sie szybko skracać i wylądowałam w szpitalu na zastrzykach na podtrzymanie ciąży 🤷‍♀️ na szczęście wszystko dobrze poszlo i moje leżenie przelozylo sie na zdrowego dzidziusia z wagą 3750 🤷‍♀️
Chodziło mi bardziej o to co obserwuję wśród znajomych i rodziny.
Dziewczyny cały czas coś wcinają twierdząc że muszą to zjeść bo mają takie zachcianki a przecież są w ciazy to wolno... A później wysłuchuję jakie one są wściekłe bo tak dużo przytyły.. A zdecydowanie jeśli ciaza przebiega prawidłowo i na nic nie chorujemy możemy zadbać o zdrowie nasze i naszego maluszka i ograniczyć fastfoody, słodycze itp. Nie mówię żeby zupełnie z nich zrezygnować ale po prosty ograniczyć 🤷‍♀️ Podziękuje nam za to nasz organizm, maluszek i my same stając na wagę :)
 
reklama
Według mnie tycie w ciąży to zdecydowanie zachcianki.
Nie powiem żebym ich nie miała ale nie dajmy się zwariować... Można się obejść bez kolejnej czekolady czy pizzy lub zastąpić je owocami.. Regularne jedzenie i picie dużej ilości wody w tym pomoże. Ja w ciąży przytyłam tylko 8 kg.. Także po urodzeniu Malutkiej wróciłam do wagi killa dni po porodzie..
No nie do końca tak jest. Ja w ciąży zachcianek nie miałam. Słodycze czy fastfoody jadłam sporadycznie. Przytyłam 15 kg i przez to, że mam przepuklinę pępkową i dwie przepukliny kręgosłupa nie mogę ćwiczyć, przez co mam problem żeby wrócić do wagi sprzed ciąży mimo to, że minęło już półtora roku od porodu
 
Do góry