reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dźwięk bicia serca

Ale w jaki sposób efekt dopplera, który jest wykorzystywany by usłyszeć dźwięk serca miałby nagrzać serce?
Pytam, bo sama jestem lekarzem i serio - nie znajduje odpowiedzi na to pytanie, mimo, ze znam podstawy fizyki i biofizyki. Nie znajduje również żadnej literatury medycznej, która by tłumaczyła to zjawisko.
Mi to samo mowili,że to o jakieś nagrzanie właśnie chodzi ,I moze zaszkodzić
 
reklama
ta szkodliwosc usg wydaje mi sie totalnie abstrakcyjna. Mam wrazenie, ze kiedys powstal taki mit i teraz jest bezsensownie powielany (coś jak to, że szpinak ma dużo żelaza🙈)
 
Czesc, kiedy po raz pierwszy lekarz włączył Wam dźwięk bicia serca ?
U mnie było to w 6 tygodniu, a czytałam że do 10 tygodnia nie powinno się.

Czy u Was też tak szybko lekarz włączył dźwięk bicia serduszka i czy spowodowało to jakieś wady serca u Waszych maleństw ?
Cześć, u mnie lekarz tylko obserwował na usg, nigdy nie włączył, bo twierdzi, że to jest zbyt za duży hałas dla dziecka i woli tego unikać, jak wszystko jest prawidłowe na usg. Pierwszy raz serduszko naszego maleństwa usłyszałam na badaniach prenatalnych w 13 tyg :)
 
Ja pierwszy raz usłyszałam na badaniu prenatalnym 12+2. Wcześniej w 8tc lekarka powiedziała, że nie będzie bombardować falami 2cm maleństwa. Nawet można zatrzymać akcje serca. I obecnie nie jest wskazane wczesne słuchanie. Tak się dowiedziałam od prowadzącej mojej później też. Nie zbawi mnie dźwięk serca wystarczyło, że widziałam na usg, że bije. To było najważniejsze.
 
Do góry