reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

dźwiganie 7 miesiąc

Dołączył(a)
23 Grudzień 2021
Postów
2
Hej, jestem w 29tc

Wczoraj wieczorem myłam podłogi i z mężem przesuwaliśmy lekkie lóżko. Dwa razy nawet nogą delikatnie przesunęłam sama. Nie czułam wielkiego ciężaru i zmęczenia. Mimo tego koleżanki nakrzyczały na mnie że urodzę, że zwariowałam, ze zielone wody, ze bobas zrobi kupę, co ja narobiłam!

Mega się przestraszyłam.

Dziś minęło 15h po sprzątaniu i czuję lekkie kłucie w brzuchu przy prostych czynnościach, np chodzeniu.

Mam też więcej wydzieliny, albo mi się po prostu tak wydaje ze stresu.

Bobas kopie normalnie, nie było plamienia, nawet chyba nie było skurczy bo, nie wiem jak one wyglądają 😪

Zwykle brzuch mnie nie bolał. Plecy ostatnio bolą często. Miałam wizytę niedawno u ginekologa i wszystko było perfekt. Bobas szyjka i wyniki badań.

Jakie jest wasze zdanie? Boję się, że przeżywam i więcej się stresuje tym co powiedziały koleżanki, niż jest to warte zachodu.

Czasem mi się 'wydaje' ze czuje ukłucie w pachwinach. Wydaje, bo zwykle nie zwróciłabym na to uwagi.
 
reklama
Spokojnie. Ja przez całą swoją drugą ciążę nosiłam 10kg synka. Ciąża przenoszona o prawie 2 tygodnie. Dzidzia zdrowa 💪

Dbaj o siebie, nie przeciążaj się, a jak czujesz się gorzej, to więcej odpoczywaj. Generalnie nie powinno się dźwigać ciężarów w ciąży, ale też nie ma co panikować.
 
Na razie nie ma co panikować, skoro nie masz żadnych rażących objawów sugerujących jakieś nieprawidłowości 😉 oszczędzaj się, bo czasami naprawdę niewiele potrzeba. Wszystko z umiarem i rozsądkiem, na ma co szaleć
 
Całą pierwszą ciążę zachowywałam się normalnie. Nie nosiłam np ciężkich zakupów, ale wiadro z wodą do mycia podług to normalne. Tak samo przesuwanie mebli, jeśli nie czułam, że są ciężkie. Dźwiganie to pojęcie względne, dla każdej z nas inny ciężar to dużo. Urodziłam 1,5 tygodnia po terminie.

W drugiej ciąży nosiłam synka. Nawet w dzień porodu podnosiłam te 13 kg 😅 zdrową córkę urodziłam 2 dni przed terminem.

Jeśli z ciążą nie ma problemów to nie ma co się stresować wykonywaniem czynności, które robiłaś też przed ciążą. Jak piszesz, że łóżko było lekkie, to znaczy, że dla Ciebie takie było i nie dźwigałaś.
 
Do góry