reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Echo serca płodu

Dołączył(a)
26 Wrzesień 2023
Postów
1
Witam, może ktoś miał podobną sytuację. Jestem w 35 tygodniu ciąży i lekarz poinformował mnie iż na echo serca widoczna jest ,, przetrwała lewa zyla główna do lewego przedsionka z widoczną zatoką naczyniową" oraz ,, równoległe ustawienie zastawek a-v bez zmian istotnych hemodynamicznie ubytków u płodu" ale nie do końca zostało mi wytłumaczone co to konkretnie oznacza. Czy może miał ktoś podobna sytuację?
 
reklama
Najlepiej wytłumaczy Ci to kardiolog, który zrobi echo. Bardzo dużo można dowiedzieć się o wadach serca ze strony serce dziecka. Moja córka ma inną wadę więc w tej kwestii nie pomogę.

Jeżeli okaże się, że dziecko ma wadę serca będziesz mogła wybrać odpowiedni szpital do porodu, który bedzie znajdował się blisko szpitala, w którym dziecko będzie miało zapewnioną pomoc. Ja nie wiedziałam i dziecko miało daleki, trudny transport.
 
I jeszcze dodam - na razie nie panikuj. Bardzo dużo wad serca jest obecnie operacyjnych i oepracje są wykonywane w zależności od wady na różnym etapie życia.

Moja córka miała w 10 dobie życia i jeżeli nie wystąpią już żadne powikłania to już więcej operacji mieć nie będzie i czeka ją normalne życie. Chciałabym Cię chociaż trochę uspokoić, bo wiem co przeżywasz ☹️
 
Do góry