reklama

Echogenność jelit

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez keka30, 4 Lipiec 2011.

1. keka30

keka30 Początkująca w BB

Witam serdecznie... mój problem jest następujacy:
    Mam 32 lata.
    W 20 tc wykryto u mojego synusia wzmożoną echogenność jelit. Pozostałe markery są idealne (NT 1,0 w 12 tc, kość nosowa 9 mm w 20 tc,) , serduszko prawidłowe, mózg też, pozostałe narządy w jak najlepszym porządku. Test Pappa 1:787. Martwi mnie jedynie ta echogenność. Lekarze skierowali mnie na aminopunkcje strasząc że może świadczyc to o Zespole Downa lub zakażeniu wewnątrzmacicznym. Na amino się nie zgodziłam (nie ze strachu przed zabiegiem ale ze strachu przed poronieniem - już raz poroniłam wiec nie przezyłabym tego że cos sie stało tym razem)
    Dziewczyny napiszcie mi proszę czy któras była w podobnej sytuacji jak ja, jak z dzidziusiami które urodziły -są zdrowe???? Proszę was o jakąkolwiek odpowiedź ponieważ od momentu jak sie dowiedziałam o tym nie mogę normalnie funkcjonować, nie mam już nawet siły płakać...
    Dodam że jakby cos było nie tak to ciąży i tak nie usunę - za bardzo kocham swoje dziecko.........

2. keka30

keka30 Początkująca w BB

prosze....

3. reklama
  4. beata26

beata26 szczęśliwa mamusia :)

znalazłam coś takiego:

Jelito echogenne
    W przypadku krwawienia z naczyń płodowych (lub rzadziej matczynych) do owodni (przestrzeni wypełnionej wodami płodowymi, w której znajduje się płód, i która chroni płód przed urazami) połykanie przez płód krwi może prowadzić do zwiększonej echogenności jelita.
    Zwiększona echogenność jelita może być również objawem infekcji wewnątrzmacicznych, mukowiscydozy płodu z jej powikłaniami: smółkową niedrożnością, lub smółkowym zapaleniem otrzewnej płodu, a także zespołu Downa.

a to z jakiegos forum:
    Jolu, mam kolezanke, ktora w ciazy tez miala taka diagnoze dziecka - jej synek ma teraz bodaj 8 miesiecy i jest zdrow jak ryba, bardzo radosny chlopiec, z dnia na dzien pieknie sie rozwija. Taka echogennosc naprawde nie jest wyrokiem i nieczego nie przesadza, wiec prosze, nie martw sie na zapas [​IMG]
    czesc Joluniu tez lekarz wystawil mi taka sama diagnaze jak tobie ale bylam jeszcze na konsultacji u innego lekarza i powiedzial ze ryzyko przy wykryciu tylko jednej wady takiej jak echogenne jelito jest male!
    proponowali mi zrobienie amniopunkcji ale ja sie nie zdecydowalam bo jestem dobrej mysli i wieze w to ze bedzie dobrze zreszta musi byc

może idź do innego ginka, skonsultuj może tamten się pomylił, przecież często tak jest ,że lekarze się mylą, kobieta się stresuje a potem rodzi całkiem zdrowego bobaska.

Moja koleżanka miała w 6 tyg usg i lekarz powiedział, ciąża obumarła, kazał przyjść na następny tydzien na usunięcie. Ona poszła za moją namową do innego gina i dzięki Bogu, bo teraz jej córcia ma 2,5 roku i jest zdrowym urwisem. Czasem warto skonsultować się z innym lekarzem. Dodam jeszcze z własnego doświadczenia, lekarz mi wmawiał wrzody i leczył na nie, a jak nie było efektów i poszłam do innego ten zlecił usg i od razu było wiadomo z czego mam silne bóle brzucha, kamienie w woreczku. A że miałam stan zapalny woreczka to na stół poszłam niebawem. Przez poprzedniego mogłam się wykończyć. Tak więc idź na diagnozę do innego lekarza i daj znać co powiedział. Będę się modlić, żeby wszystko było dobrze.

5. keka30

keka30 Początkująca w BB

dziękuje Ci serdecznie za odpowiedź, pocieszyłaś mnie troche. Mieszkam w UK i tutaj lekarz wykrył tą ,,wade,,, byłam jeszcze na konsultacji z lekarzem ginekologiem z Polski - niestety potwierdzil opinie poprzednika i zalecił amino ale dla własnego spokoju - jak to powiedział...
    dziękuje jeszcze raz i trzymaj kciuki za nas.......mam nadzieję ze wszystko bedzie ok - modlę się o to codziennie...

6. beata26

pomodlę się za Was :) i pamiętaj, że nadzieja umiera ostatnia :))

7. keka30

keka30 Początkująca w BB

dziękuje Ci bardzo, całuski dla maluszka...)))

8. keka30

keka30 Początkująca w BB

witam serdecznie..
    Byłam dzisiaj na usg sprawdzającym i lekarz dokładnie i powoli sprawdzał wszystko co się da i po długim namysle stwierdził że wszystko w porządku, echogenność która była widoczna wcześniej WCHŁONĘŁA SIĘ CAŁKOWICIE.......a zapowiadało się tak źle na poczatku. Dzięki Bogu nie zrobiłam aminopunkcji, mój synek jest całkowicie zdrowy - aż się popłakałam ze szczęścia.....

9. beata26

bardzo się cieszę, że wszystko z maluszkiem w porządku !!! :)

10. reklama
  11. keka30

keka30 Początkująca w BB

dziękuje bardzo.....

Poleć forum