reklama

edukacja ekologiczna?

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez yaska, 21 Październik 2010.

 1. yaska

  yaska Fanka BB :)

  Co o tym myślicie? Czy powinniśmy uczyć dzieci o ekologii? nie tylko w szkołach, ale też w domu, w rodzinie, jeśli tak to w jaki sposób? a może już próbujecie jakoś zaznajamiać maluchy z tym tematem?
   
 2. gucioo

  gucioo Fanka BB :)

  Moim skromnym zdaniem, jako matki i nauczyciela uważam, że taka edukacja ekologiczna, uświadamianie dzieci od najmłodszych lat jak ważne. Uwrażliwianie na naturę, na ekologię ma duże znaczenie.
  Ale temat ekologii jest obszerny. Ważne jest czego taka edukacja powinna dotyczyć, bo zarówno dziura ozonowa jak i np. używanie ekologicznych materiałów budowlanych jest tematyką szeroko pojętej ekologii ale co tak naprawdę jest im bliższe? ważniejsze? trzeba by się nad tym zastanowić.
   
 3. reklama
 4. yaska

  yaska Fanka BB :)

  a robisz coś ze swoim dzieckiem w tym kierunku? my na przykład od zawsze staramy się segregować śmieci, nie marnować prądu, wody itp... niby drobnostki, ale nie się młody uczy ;)
  Jesteś nauczycielką? W jakiej szkole uczysz? Obchodzicie jakieś dni ziemi czy dzień drzewa? Słyszałam, ze są takie różne akcje z sadzeniem drzew itp...
   
 5. beatman

  beatman Zaciekawiona BB

  Może nie przesadzajmy od razu z wiedzą. Dziurę ozonową, problem utylizacji, biodegradacja możemy zachować na późniejsze lata. Ale starajmy się pokazywać jak żyć aby nie szkodzić aż tak bardzo Ziemi. Segregacja odpadów - świetnie. Wrażliwość na zwierzęta - super. Oszczędność zamiast nadmiernej konsumpcji - jak najbardziej. Dodałabym jeszcze zdrowa żywność.
   

Poleć forum