reklama

Edukacja seksualna w przedszkolu

Temat na forum 'Początek szkoły' rozpoczęty przez markettta, 26 Maj 2011.

 1. markettta

  markettta Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
 2. DobryTata.waw.pl

  DobryTata.waw.pl Fanka BB :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Najlepszym posdumowaniem są słowa zaczerpnięte z tego wlaśnie artykułu:
  "Brakuje słów, aby skomentować tego typu pomysłowość. Sugerujemy, żeby szwajcarskim urzędnikom wprowadzić jako „organ edukacyjny” mózg."

  Nie mam nic więcej do dodania. Poprostu rece opadają.
   
 3. reklama
 4. margot

  margot Mamma Mia!

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Artykuł ze skrajnie prawicowego portalu jest sensacyjny, a tak naprawdę niewiele mówi o tym, jak ma to wyglądać, tekst idzie w to, aby wywołać sensację, oburzenie i ośmieszyć projekt. Dlatego nie sposób rzetelnie się odnieść do niego, bo w gruncie rzeczy nie wiem, co szwajcarzy proponują w przedszkolach, co w szkołach, co na jakim etapie... podejrzewam, że gdyby bliżej się z tym zapoznać, okazałoby się, że nie jest to wcale takie głupie, jak zostało tu przedstawione. No i mimo wszystko wciąż większą głupotą wydaje mi się brak edukacji seksualnej w szkołach (co mam miejsce u nas) owocujący ciążami gimnazjalistek oraz opowiadanie przedszkolakom o bocianach. Warto dodać, że im wcześniej dzieci mają pewną (oczywiście dostosowaną do wieku) wiedzę o płciach, rozrodzie, i seksulaności, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że staną się ofiarami pedofilów.
   
 5. Laluna

  Laluna Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Też jestem wstrząśnięta. Moja przyjaciółka prowadzi zajęcia z edukacji seksualnej, a raczej rodzinnej dla pierwszoklasistów.

  Tam opowiada raczej o tym, że każda z płci sie różni i dzieci wymieniaja cechy (raczej charakteru) kobiet i mężczyzn i opiwiada wiele o uczuciach i okazywaniu emocji.
  Np. - pyta chłopców jak powinno pokazywać się koleżance, że się ją lubi? I dzieci opowiadają:
  - kupuje się kwiaty
  - zaprasza na obiad
  - przepuszcza w drzwiach...

  Ponoć zajęcia są bardzo udane!
   

Poleć forum