reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Edukacja w UK

Medio

Fanka BB :)
Dołączył(a)
9 Styczeń 2008
Postów
2 083
Mój synek chodzi do angielskiej szkoły i jest ogólnie zadowolony.
Może zechcecie się podzielić wrażeniami i spostrzezenaimi dotyczacymi angielskiego szkolnictwa, co Wam się bardzo podoba, co nie. Jak Wasze dzieciaczki nauczyły się języka, czy są dyskryminowane w szkole itd. Serdecznie zapraszam wszystkie mamusie do konwersacji.:-):-):-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Bardzo fajny temat. Moje dziecko ma niecaly roczek i jeszcze siedzi ze mna w domu, ale ciekawa jestem jak ugryzc np. nauke jezyka, bo i mama i tata Polacy... Ale ponoc dzieciaczki same sobie automatycznie radza. Ciekawa jestem doswiadczen innych mam.
 
Mój Krzyś sam się nauczył języka, przyznam szczerze,żebył rzucony na głeboka wodę i sobie poradził. W klasie sa sami anglicy, mieszkamy na wsi i zdarzało się,że go troche na poczatku przezywali,że Polak itd. ale już jest dobrze. Mają bardzo mało zadań domowych i to mnie dziwi, bo w Polsce jest barzdo dużo. No i nie ma religii, niestety i nie wiem jak to bedzie z komunią św. chyba bedę próbowała jakoś załatwić w PL to za rok będzie.
Filipija a masz córcię czy synka?
 
cześć

Moja Ola w czerwcu skończy 4 lata i od września idzie do szkoły (reception class) cała jestem w nerwach bo nie wiem co i jak. Wiem że sobie poradzi bo brakuje jej dzieci tylko że nawet teraz jak ją chcemy cos po angielsku nauczyć odwraca się i mówi że nie będzie powtarzać. Z resztą podejrzewam że nie będzie miała w klasie żadnego dziecka mówiącego po polsku i w dodatku panie też. Obawiam się o nią mimo to bo nie wiem jak na razie na ile godzin idzie co jej potrzebne będzie kiedy szkoła się zaczyna czyli jak na razie nie wiem nic.
Jeśli ktoś ma dziecko w takich klasach proszę o jakiekolwiek informacje
 
Mojej koleżanki synek chodzi do pierwszej klasy i zbuntował sie ostatnio i nie chce mówic po angielsku w szkole, a juz umie mówic tyle o ile, tak na przekór nie chce i już, może męczy go ta dwujęzycznośc, w domu po polsku w szkole po angielsku.
 
asinka_z - Mamy coreczki z jednego roku moja tez od wrzesnia idzie do szkoly :tak: u nas to odbylo sie tak, pod koniec tamtego roku przyslali nam z County Counsil papiery zebysmy wybrali szkole do ktorej chcemy zeby Ola poszla od wrzesnia wypelnilismy tam wszystko i odeslalismy im jakies tydzien temu przyslali nam ze Ola bedzie chodzic tam gdzie chcielismy a po paru dniach przyszly papiery ze szkoly i tam juz bylo wszystko kiedy zaczynaja jak dlugo trwaja zajecia, jakie mundurki itd A jesli chodzi o jezyk to u Oli tez nie bedzie zadnych Polakow tylko ze my mamy troche lepsza sytuacje bo ola idzie do szkoly z wiekszoscia dziecmi z ktorymi chodzi teraz do przedszkola no i razem ze swoja przyjaciolka z ktora sie nie rozstaje ona tez jest angielka, Ola tez nie chce mowi po angielsku jak moj maz cos do niej mowi to sie denerwuje i mowi tatus nie zartuj sobie:szok::-D ale wiem ze bardzo duzo rozumie tak mowi pani w przedszkolu no i mielismy ostatnio dowod w tesko bo kasjerka zapytala sie jej czy to dla niej a ona kiwnela ze tak z mezem bylismy w szoku:szok::-D ale bardzo pozytywnym a w przedszkolu na poczatku to ciagle mowila do wszystkich po Polsku panie nawet kupily sobie slownik angielsko- polski zeby ja lepiej zrozumiec:-) a teraz pani mowila nam ze coraz mniej mowi po polsku i jakos stara sie z nimi dogadac bardziej chyba przez pokazywanie ale to juz cos.

Buziaczki
 
Moj Kubus tez od wrzesnia idzie do reception. Teraz chodzi do przedszkola przy szkole (maja obowiazkowe juz mundurki :-D) na 2,5h i musze powiedziec, ze przez ostatnie 9 miesiecy zrobil niesamowite postepy z angielskim. Normalnie dogaduje sie z dziecmi w szkole, do nas zaczyna coraz czesciej mowic po angielsku i czasem go podslu****e jak rozmawia z dziecmi sasiadow u nas w domu :tak::-). Jak w ubieglym roku zaczynal we wrzesniu przedszkole nie mowil w ogole, a jak probowalismy go uczyc podstawowych zwrotow, to zatykal nam buzie, albo sie odwracal.
Mysle, ze nie ma sie czym na zapas denerwowac, bo nasze maluchy naprawde sobie swietnie poradza.
 
Czesc dziewczyny:-):-)Bardzo fajny temat zalozylyscie:-)
MEDIO-moj syn jak na razie nie jest dysryminowany,ale chodzi do Primary narazie,nie powiem obawiam sie bardzo jak pojdzie do Secenadary,wiadomo dzieci juz beda starsze,moga podsluchac co rodzice mowia na nasz temat:angry::baffled:mam nadzieje ze go to ominie:tak:
Mnie tez to dziwi ze maja malo pracy domowej,moj Kuba dostaje w piatki tylko 4 zadania z matematyki:baffled::baffled:no i 10 slowek do nauki pisania i jedna czytanke:baffled:
A macie u siebie Polski kosciol??tam napewno dzieci beda szli do komunii:-)

FILIPIJA-nie obawiaj sie niczego,Naprwde dzieci sobie poradza.My tez oboje z mezem jestesmy polakami i moj Kuba juz super mowi po angielsku i to z akcentem:-)
ASINKA Z-ooo widze ze jestesmy z tego samego miasta:-):-)a zapisalas ja wczesniej do szkoly???chodzi teraz do nursery??
Jak ja zapisalas ,to napewno dostaniesz list na spotkanie,tam Ci powiedza kiedy zaczyna szkole,wtedy bedziesz mogla zamowic szkolne ubrania.Moj Kuba zaczyan szkole o 8.50 i konczy 15.10 i nie martw sie da sobie rade,chociaz poczatki napewno beda stresujace i dla Niej i dla Ciebie i wiem z wlasnego doswiadczenia ze nie warto dziecka uczyc w domu angielskiego ,bo my niestety nie mamy akcentu.a w szkole sie naucza.


Pozdrawiam Dorota:-)
 
Olinda Twoja Ola tak malutka i juz tyle rozumie, fajnie, mozecie byc z niej dumni.
Doris widze,że też masz 2 synków jak i ja.
Mamy tutaj polski Koścół ale nie mam za bardzo jak z nim jeżdzić na lekcje bo jest to w innym mieście i trzeba dojechac, ja troche boje się jeżdzić po tej lewej stronie i mam małego dzidziusia , karmię go tylko piersia jak narazie i cięzko na 3 godz mi sie wyrwac z domu.
Co do zadań domowych, mój Krzys tezma tak jak Twój w piatki matematyke najczęsciej i 10 słówek, no i czytankę do zdania raz na tydz.
Kasia.j tez widzę masz dwóch łobuziaków, coś mało dziewczynek, heh, a jak Kubus reguje na młodszego braciszka, nie jest zazdrosny, bo mó Krzyś wogóle ale u mnie jest az 7 lat róznicy między nimi.

A Krzys ma dyskoteke w szkole jutro, pierwszą jak chodzi do szkoły juz 3 rok, ciekawe jak to bedzie zrobię fotki i może tu wrzucę:)
 
reklama
Medio no to czekamy na fotki napewno beda niesamowite :tak::-D

Dziewczyny ja jestem przekonana ze Ola z mowa sobie poradzi to tylko kwestia czasu jak pojdzie do szkoly, fajne jest to ze nasze dzieciaczki ucza sie juz z akcentem Ola jak mowi jablko to tak fajnie brzmi :-D:-D troche mnie martwi te 6 godz w szkole teraz chodzi na 2,5 godz , jak wasze dzieci nie mowily wam ze to za dlugo ????

Pozdrawiam
 
Do góry