reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Edukacyjny prezent dla dziecka

reklama
jesli na roczek to m,oj synek dostał szczeniaczka uczniaczka, klocki drewniene w takim wozeczku do pchania, sorter drewniany z klockami, kostke edukacyjna tam sa przeplatanki rozsnego rodzaju. Super sprawa przy rozwijaniu motoryki malej. a i interaktywna kierownice ktora mozna przyczepic do palaka wozka. To z tych edukacyjnych.
 
Ponawiam pytanie poprzedniczki, w jakim wieku jest Twoja pociecha? bo od tego dużo zależy, ale generalnie nie brakuje zabawek edukacyjnych, także spokojnie coś znajdziesz
 
Aria1010: Można powiedzieć , że już stary byk , ponieważ ma całe 4 lata :) Bardzo dziękuję Ci za wszystkie podpowiedzi! :) Szczególnie Zainteresowała mnie ta kostka edukacyjna . Generalnie uważasz , że dzieci chętnie się czymś takim bawią ? Bo też nie sztuka coś kupić , żeby potem leżało w kącie :) Jednocześnie dobrze byłoby , żeby dziecko chętnie się tym bawiło i zyskiwało przy tym jakieś umiejętności
 
Ostatnia edycja:
Fajna jest tablica manipulacyjna. Mozna się zasugerować z internetu i samemu zrobić. Dzieciaki uwielbiają bawić się "prawdziwymi" rzeczami nie tylko kolorowym plastikiem. A dla taty to wielka radość zrobić coś takiego dla dziecka. Sama się ostatnio przekonałam. Maluszek ma 15 m-cy
 
Aria1010: no właśnie sporo pozytywnego słyszałam generalnie o klockach edukacyjnych (że rozwijają, że lepsza wyobraznia itp.), na pewno jest to jakieś rozwiązanie :) ta gra sensoryczna też fajnie wygląda , bardzo dziękuję za pomoc :) hmm puzzle spoko ale dziecko może chyba jeszcze je połknąć itp. :( dla nieco starszych na pewno dobry pomysł :) o tablicy manipulacyjnej nie słyszałam , ale na pewno poczytam , także wielkie dzięki za pomoc ! :)
 
W tym wieku strzałem w dziesiątkę mogą być gry planszowe. Od 3 lat jest np. taka gra Chicco Baloniki. Chodzi w niej o to, aby doprowadzić baloniki do słonka uważając, aby ciemna chmura pierwsza nie zasłoniła słońca. Jest to gra zespołowa oraz, aby wygrać, należy również przemyśleć taktykę. Dlatego dziecko uczy się współpracy z innymi oraz logicznego myślenia. My lubimy spędzać razem czas, a to jest świetna okazja, aby pobyć razem oraz poznać lepiej swoje dziecko.
baloo.jpg
 

Załączniki

  • baloo.jpg
    baloo.jpg
    202,8 KB · Wyświetleń: 2 999
reklama
Do góry