reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

EEG głowy u niemowlaka

M1a2gda

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Wrzesień 2021
Postów
221
Czy są tu mamy które robiły swoim dzieciom EEG głowy i mogą się podzielić informacjami jak dokładniej wygląda takie badanie u dziecka? Jakie informacje daje takie badanie? Córka 11,5 ms. Czy musi spać podczas takiego badania??
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Tak, podczas takiego badania najlepiej jak dziecko śpi. Na NFZ robi się inaczej niż prywatnie. Każą wcześnie obudzić dziecko i nie kłaść na drzemki, by było śpiące. W pokoju zakładają na głowę diody, takim gumowym czepkiem. Trzeba uspac dziecko tak, by się nie ruszało i robią zapis jak najdłużej się da (do ok 0,5-1 h. Prywatnie umawiasz się na noc. Przyjeżdża Osoba. Poznaje dziecko. Prowadzi wywiad. Zakłada osprzęt podobny do szpitalnego. Usypiasz dziecko i robicie zapis. Dziecko śpi już na noc. Nic was nie goni. Masz czas na wszystko. Tyle, ile trzeba. Można dziecko trzymać na rękach lub odłożyć jak się da. Ważne by spało. Zapis robi się 1-1,5h. Potem czekasz 3-4 tygodnie na opis badania. To nie boli. Może być niekomfortowe, bo czepek trzeba zapiąć dość ciasno, by diody się nie ruszały. Żel bywa dla dziecka czymś nieprzyjemnym. Dziecko może się czuć niekomfortowo. Nie ma się co martwić na zapas. Ważne, by dziecko uspokoić, by czuło się bezpiecznie mimo dodatków.
 
Robiłam prywatnie a musiałam przyjść około południa z dzieckiem i miało zasnąć w gabinecie (zasnęło przy piersi i chyba trzymałam je na rękach całe badanie). Ale my mieliśmy wprost napisane zalecenie EEG w śnie.
 
Do góry