reklama
  1. Uwierz, że jesteś ok. Masz prawo mieć gorszy dzień, masz prawo czuć się zmęczona i popełniać błędy. Najważniejsze, że masz prawo być z siebie dumna. Razem z Dove świętujemy Dzień Mamy Świętuj z nami. Konkursowo/

Wybierz zabawkę, która uszczęśliwi twojego maluszka Konkurs/

Zamknij powiadomienie

Egzekucja alimentów przez zakład mimo wpłąt zgodnych z wyrokiem

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez mineralnakocica, 9 Maj 2012.

1. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Dzień dobry.

Zgodnie z wyrokiem sądu regularnie mój narzeczony wpłaca na konto byłej żony alimenty w wysokości i czasie okreslonej przez sąd. Pomimo tego była żona złożyła w jego zakłądzie pracy wyrok sądu i zakład obciazył wynagrodzenie alimentami. Czy zakład ma prawo bez powiadomoienia mojego narzeczonego i bez wszczęscia egzekucji dysponować jego wynagrodzeniem?

Tutaj mamy następne pytanie:

Wyrok sądu brzmi "...Reguluje sposób widywania pozwanego z małoletniemi dziećmi w ten sposób że pozwany ma prawo zabierać dzieci do swojego miejsca zamieszkania...
    A)Każdą i trzecią sobote i niedziele miesiąca od godziny... do ...godziny
    B)W każdą środe od godziny... do godziny...,
    Przyczym pozwany jest zabowiązany o wyznaczonych porach przyjść do dzieci do ich miejsca zamieszkania i odprowadzić po zakończeniu spotkania, a powódka jest zabowiązana przygotować dzieci i wydać je ojcu.

Mój narzeczony zgodnie z wyrokiem sądu w dzień dzisiejszy powinien mieć dzieci widzenie z dziecmi od godizny 16-18, lecz była zona po jego telefonicznym kontakcie poinformowała go że w dniu dziejszym nie dostanie dzieci gdyż dzisiaj jej nie pasuje. Była żona nie pracuje tylko zajmuje się dziećmi. Poinformowała także że w kilku najbliższych dniach także jej nie pasuje. Taka sytuacja powtarza się wielokrotnie.

Co powinien zrobić mój anrzeczony w takiej sytuacji?
    Czy mój narzeczony zgodnie z wyrokiem musi w określonych porach przyjeżdząc po dzieci, czy może zrezygnować dobrowolnie z spotkania z dziecmi? Jakie mogą być tego konsekfencje jeśli musi po dzieci przyjeżdzać?

2. E. Słotwińska-Rosłanowska

E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Pracodawca może dokonywać potrąceń na zaspokojenie świadczeń alimentacyjnych - przy zachowaniu wszystkich obowiązujących w tym przedmiocie zasad - także z pominięciem postępowania egzekucyjnego. Pracodawca działa więc w ramach prawa. Skoro była żona życzy sobie dostawać aliment z zakładu pracy męża pracodawca mógł się zgodzić.

Powiadomić sąd o tym, że matka dzieci utrudnia mu kontakty. Wezwać policję gdy nie chce go wpuścić do domu.

Nie moze. Widzenia z dziećmi to nie jest tylko jego prawo ale i obowiązek.

W KonsekWencji matka dzieci moze wnioskować o odebranie ojcu praw rodzicielskiech.

Ostatnia edycja: 13 Maj 2012
  3. reklama
  4. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Co w sytuacji gdy mam przyjechac po dzieci a mój narzeczony wkurat w ten dzień nie może po dzieci przyjechać?

Różne są sytuacje i co ona nawet wtedy moze próbowac odebrać prawa rodzicielskie?

5. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Owszem, moze. Ojciec dzieci moze jednak próbować usprawiedliwić te sytuacje. Sąd oceni na ile to usprawiedliwienie go usprawiedliwia. Bez wątpienia nieobecnosć wynikająca z hospitalizacji jest czymś innym niż nieobecność wynikajaca z faktu bycia na wakacjachitp.
    Nie bez znaczenia będzie też forma i moment poinformowania matki dzieci o swojej nieobecnosci.

6. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    A jeżeli matka ma prawo wyjechac z dziecmi an wakacje na 2-3 tygodnie i nie stosowac sie do wyroku sądu o widzeniach się z dziecmi to jezeli my pojedziemy na wakacje w innym terminie niz matka bedzie z dziecmi na wakacjach to co wtedy np:

ona pojedzie 1 lipca do 15 lipca i w tym czasie nie bedizmey mieli dzieci a my pojedziemy od 1-15 sierpnia na wakacje i wtedy mój anrzeczony nie będzie w stanie po dzieci jeździc

jak wtedy wygląda sytuacja?

7. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zgodziliście się państwo na takie rozstrzygnięcie.
    Każdorazowo w razie sporu sytuację rozstrzygnie sąd.

8. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Zgodziliście się państwo na takie rozstrzygnięcie. ( nie rozumie tego)

9. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Brak odwołanie do wyyższej instancji = akceptacja (zgoda) wyroku

10. reklama
  11. mineralnakocica

mineralnakocica Gość

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Był wyrok pierwszej instancji ale sie odwolalismy.ale to dotyczyło winy.

Ale w sądzie nikt nas nie pytał ani powódki o kwestie wakacji

czyli ona moze jechac na wakacje z dziecmi na 2 tygodnie i w tym czasie nie musimy miec dzieci ale jak my pojedziemy na wakacje to w tym czasie nie bedziemy mieli mozliwosci wziasc dzieci to juz dla nas dziala na niekorzyśc że nie mozemy dzieci brac a jest napisane ze jest zabowiazany to co matka nie jest zabowiazana nam wydac dzieci jak ona jest na wakacjach z nimio?bo my nie dostalismy dzieci na wakacje bo sa za małe ponoć według sadu(3 i 6 lat)

12. E. Słotwińska-Rosłanowska

Najlepsze odpowiedzi:
    0
    Czyli nie mieliście Państwo zastrzeżeń dot. rozwiązania w zakresie kontaktów z dzieckiem.

Ale nikt nie odebrał Państwu prawa do apelacji. Nie widzieliście jednak Państwo powodu by to uczynić czyli akceptowaliście rozwiązanie zaproponowane w wyroku.

Tego nie napisąłam. W odpowiedzi na Pani pytanie potwierdziłam jedynie, ze niestosowanie się do wyroku mo0że skutkować postępowaniem przed sądem. Dotyczy to obu stro (o czym pisałam wyraźnie kilka godzin temu).

Poleć forum

1. Ta strona wykorzystuje ciasteczka (cookies) w celu: utrzymania sesji zalogowanego użytkownika, gromadzenia informacji związanych z korzystaniem z serwisu, ułatwienia korzystania z niego, dopasowania treści wyświetlanych użytkownikowi oraz tworzenia statystyk oglądalności i efektywności publikowanych reklam.Użytkownik ma możliwość skonfigurowania ustawień cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Użytkownik wyraża zgodę na używanie i wykorzystywanie cookies oraz ma możliwość wyłączenia cookies za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej.
    Zamknij powiadomienie