reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Egzema rąk? Pilnie potrzebuje porady

Mamaona

Fanka BB :)
Dołączył(a)
17 Maj 2018
Postów
1 299
Witam. Syn od kilku dni ma bardzo suche dłonie, w tej chwili wyglądają one fatalnie. Okolice kosteczek ma tak suche, że skóra wygląda jak łuska, nagromadziło się dużo martwego naskórka, który pęka. W domu mam tylko ziaje z mocznikiem, mówi że bardzo go szczypie jak smaruje. Co mogę mu kupić w aptece? Wydaje się, że powinnam tą skórę nie tylko nawilżyć ale przedewszystkim zmiękczyć... Na lekarza w obecnej sytuacji nawet nie liczę. Proszę o poradę.
 
reklama
Rozwiązanie
A próbowałyście kiedyś maść Aarkada - jest dość tłusta, ale w składzie ma np. olejek z drzewa herbacianego (który działa bakteriobójczo). Nie wiem tylko czy można ją stosować u dzieci, bo u mnie stosuje ją mój mąż, a ja tylko czasem ją podkradam jak mi się zbyt sucha skóra robi.
Witam. Syn od kilku dni ma bardzo suche dłonie, w tej chwili wyglądają one fatalnie. Okolice kosteczek ma tak suche, że skóra wygląda jak łuska, nagromadziło się dużo martwego naskórka, który pęka. W domu mam tylko ziaje z mocznikiem, mówi że bardzo go szczypie jak smaruje. Co mogę mu kupić w aptece? Wydaje się, że powinnam tą skórę nie tylko nawilżyć ale przedewszystkim zmiękczyć... Na lekarza w obecnej sytuacji nawet nie liczę. Proszę o poradę.
Używał żeli antybakteryjnych ? One właśnie to powodują. Nie napisałaś ile ma lat, więc taka moja pierwsza myśl, bo właśnie się z tym w domu przez to zmagamy. Nic zbytnio nie pomaga. Nawilżanie...
 
Ja bym na początek spróbowała chociażby najzwyklejszy krem do rąk.
Mocznik działa złuszczająco, więc tym bym nie smarowała. Raczej stawiałabym na nawilżenie tego.
A jak nie będzie chciało zejść - to pozostaje steryd (ale tylko na receptę).
Moja córka często tak ma od mydła. Wystarczy zmienić na mydło dla alergików (np. biały jeleń) i smarować zwykłym glicerynowym kremem do rąk. Przechodzi zwykle po kilku dniach. Ale trzeba pilnować by po myciu rąk nałożyć krem.
 
Mój syn lat 10 ma to samo. U nas idealnie sprawdził się żel hud salva. Kosztuje koło 30 zł a efekt jest super. Dodam, że syn jest alergikiem wziewnym ale ma także alergię kontaktową.
 
reklama
Mam ten sam probelm- do tego AZS- krem z mocznikiem ok- ale wyłącznie na zdrowa skórę (podrażnienia i popękana będzie piec).
Można i trzeba NATŁUSZCZAĆ, a nie tylko nawilżac, bo to naskórek jest uszkodzony...
Najlepiej, na początek maść z witaminą A- tłusta jest bardzo, od razu przyniesie ulgę.
Żele antybakteryjne odstawic- mycie rąk wodą z mydłem, potem ktorykolwiek krem do rąk (całkiem fajnie sprawdza się seria eveline- ze śluzem ślimaka- jakkolwiek źle to brzmi)..
Najlepiej ciągle smarować ta skórkę,żeby dalej nie pękała...
I na wiatr rękawiczki, bo lubią się takie pęknięcia otwierać, nawet jak nie jest bardzo zimno..
 
reklama
Przypomniało mi się, że Ziaja ma linię dla AZS- generalnie kiepska linia, ale krem natluszczajacy się sprawdza na takie sprawy.
Nawilżenie nie jest tu najważniejsze, bo nie cierpi skóra właściwa a naskórek, więc trzeba stawiać na natłuszczenie.
Powodzenia!
 
Do góry