reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ekipa remontowa i przeprowadzkowa

krakaga

Początkująca w BB
Dołączył(a)
28 Październik 2010
Postów
24
Miasto
kraków
Dziwczyny proszę Was o pomoc, może któraś z Was zna jakaś niedrogą firmę, która dysponuje dużym cieżarowym autem i pomogła by mi w przewiezieniu mebli. Dzwoniłam po paru profesjonalnych firmach ale ceny maja ogromne. Standard to 4zł. za km i dodatkowo płatna każda sztuka mebli, np. krzesło -14 zł. Szukam czegos tańszego. Nie potrzebuje profesjonalnego pakowania, bo sama sobie to zrobie, tylko samochód, ktory mi za rozsądną cene przewiezie meble. Będę bardzo wdzięczna za informacje. Pozdrawiam
 
reklama
My przy przeprowadzce wypożyczaliśmy tylko samochód, który prowadził mój mąż (wystarczy prawo jazdy kategori B).
 
U mnie tata ma namiary od kolegi na os. Zielonym w Hucie jest sklep meblowy i od nich wynajmowalismy auto z kierowca, moge powiedzic,ze tanio i bez problemow,nic nie zostalo uszkodzone
 
Na ulicy Kamiennej 10 jest komis meblowy i oni właśnie maja też transport bardzo niedrogi, panowie bardzo mili wszystko wnosza pomagaja ustawic napawde wielka rewelacja jesli tylko nadal aktualne naprawde goraco ich polecam :)
tu jest ich numer telefonu
12 633-93-85
czynne od 9-18 w sobote od 9-14
 
Hej Dziewczyny,
Ja tak trochę na 'niedzieciowy' temat. Przymierzamy się z mężem do remontu łazienki. Ekip oczywiście na necie pełno, ale wiadomo, nie ma to, jak ktoś sprawdzony. Może mogłbyście polecić kogoś, kto ładnie i najlepiej niedrogo wyremontowałby nam łazienkę? Z góry dziękuję za pomoc.
 
Ja się też podpinam pod ten temat. Jestem w trakcie remontu starego domu. Proszę o kontakt, jeśli któraś z Was ma sprawdzone, godne polecenia firmy remontowe.
 
W sobotę pan który robił nam łazienkę od a do z kończy robotę. W niecałe dwa tygodnie zrobił płytki na podłodze i ścianach, kabinę, wc, umywalkę, szafki , podłogę w kuchni, przedpokoju i plytki na ścianie w kuchni, montaż drzwi stalowych w piwnicy. Polecał nam go kolega, jak ktoś chce to podam numer, tyko jutro najpierw go zapytam czy nie ma zastrzeżeń :)
 
Katerinka_2, czyli rozumiem, że jesteście zadowoleni? Ja będę wdzięczna za namiary na tego pana, o ile się zgodzi, ale zaznacz mu, proszę, że w naszym przypadku nie będzie to raczej od zaraz, bo musimy jeszcze zamówić płytki i kupić co nieco, no ale to jest sprawa do obgadania z fachowcem. Byłabym też wdzięczna, gdybyś mogła napisać na priva ile mniej więcej wyniósł Was ten remont, tj. jaki był koszt robocizny. Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia, ile taki remont może kosztować...
 
reklama
Pan Roman: 506-987-772
można dzwonić i pytać czy on ma wolne terminy wtedy kiedy wam pasuje i umawiać się na wycenę-wtedy sobie podejmiecie decyzję

Powiem tak... Ten pan nie należy do najtańszych fachowców-najtańszego fachowca mieliśmy przy innym remoncie to musieliśmy flizy skuwać bo mu się źle położyło albo coś tam pomyliło z projektem... A że nie spisaliśmy umowy to szukaj wiatru w polu...

Ważna jest jakość pracy ,terminowość i czas-z tego jesteśmy w przypadku Pana Romana mega bardzo zadowoleni.
Oczywiście każda praca wyceniana jest indywidualnie-remont to też nie to samo co zrobienie wszystkiego od zera w nowiutkim mieszkaniu tak jak u nas.
Pan Roman zrobił nam wykończenie bardzo starannie, widać że się zna na rzeczy i dużo już prac różnych wykonywał , bo sam doradzał i korygował nasze niepraktyczne pomysły, oczywiście nic na siłę-tłumaczył i pokazywał dlaczego lepiej coś zrobić inaczej.
Zanim rozpoczął prace, opisał co i w jakiej kolejności najlepiej wykonać, na który dzień jakie materiały są potrzebne, codziennie to co było zaplanowane było zrobione, tylko na bieżąco przypominał co mąż ma dowieźć na drugi dzień i dostarczaliśmy materiały i elementy wyposażenia.
U nas prace polegały na wykonaniu :
-łazienki wg projektu : podłogi, ściany z dekorami, wklejanie wielkiego lustra, montaż wc, prysznica z kabiną, umywalki z baterią na podwieszanej szafce, duża podwieszana szafka
-podłoga w przedpokoju i kuchni
-"fartuch" w kuchni czyli płytki miedzy planowanym blatem a szafkami wiszącymi
-montaż drzwi w piwnicy łącznie z kuciem otworu żeby "weszły" :tak:

Nam polecił go dobry kolega i z czystym sumieniem mogę polecić kolejnym osobom.

płytki wypatrzyliśmy w markecie budowlanym , tam mieliśmy je już kupować i zrobiono nam projekt i wizualizację, ale w między czasie znalazłam te same płytki na Płytki ceramiczne, płytki warszawa, glazura warszawa, terakota, kafelki, fuga, flizy, galeria wnętrz i razem z dostawą pod dom kosztowały o 500 zł mniej:szok: w markecie wyszły 2000 a w sklepie internetowym 1500 z dostawą. Dostawa była chyba dwa dni po zamówieniu i zapłacie-zamówiłam w pn popołudniu a były w środę na miejscu DHLem dostarczone.

Generalnie rzecz biorąc warto w okresie remontowym codziennie odwiedzać okoliczne markety budowlane bo często można coś na promocji upolować-upatrzyliśmy sobie w Praktikere kabinę prysznicową za 700 zł z brodzikiem, potem poszliśmy do Leroy Merlin i tam była wymiana ekspozycji-ten sam zestaw kabina+brodzik przeceniony z 730 na za 350 zł :szok:

Tak samo płytki-są bardzo podobne wzory z różnicą w cenie nawet o 10 zł za m2, Płytki na przedpokój w LeroyMerlin kupiliśmy na promocji za 24 zł za metr itd - trzeba jeździć i szukać dla siebie okazji...

Płytki do kuchni (mała ilosć na ścianę więc się nie opłacało w sieci zamawiać) ten sam wzór w LeroyMerlin droższy o 5 zł niż w Castoramie...


edit:: Pan Roman właśnie zadzwonił do męża że już wszystko zrobione, mąż poszedł zrobić "ostateczny odbiór" bo codziennie jak dotąd oglądał postępy
 
Do góry