reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko dom - co działa a co jest tylko mitem?

reklama
Takie babcine sposoby są świetne, bliższe naturze. Kiedy dziecko pojawia się w domu, te wszystkie środki o chemicznym zapachu nie są już dobrym rozwiązaniem. My w ogóle zaczęliśmy teraz bardziej dbać o ekologię, oszczędzamy wodę, planujemy posiłki, a więc nie wyrzucamy jedzenia. Mamy też energię elektryczną od Link do: Doładowania licznika online. TAURON - Doładowanie prądu i dzięki licznikowi lepiej kontrolujemy zużycie, na zakupy noszę materiałową torbę i w tym roku pierwszy raz robimy kompost.
 
Ocet jest niezastąpiony :D Ostatnio odkamieniałam czajnik i zapomniałam wylać roztwór z czajnika... Przyszedł mój mąż i automatycznie włączył palnik. W momencie gotowania woda z octem wystrzeliła z tego czajnika, wtedy przypomniało mi się odkamienianie...
Ale czajniczek elegancko puścił. :D Polecam :)
Takie pytanie techniczne: jak sprzątacie podłogi, kuchnie, łazienkę itp octem to ten zapach długo się utrzymuje?
Jak na razie stosuje ocet tylko do odkamieniania.
 
Ocet jest bardzo lotny, więc zapach ulatnia się bardzo szybko. Na co dzień myję podłogę wodą z octem i kilkoma kroplami olejku eterycznego - jak skończę myć, to octu w ogóle się nie czuje. Jak jest bardzo brudna podłoga albo raz w tygodniu, to zamiast octu daję trochę mydła w płynie i też olejek.
 
Ocet jest bardzo lotny, więc zapach ulatnia się bardzo szybko. Na co dzień myję podłogę wodą z octem i kilkoma kroplami olejku eterycznego - jak skończę myć, to octu w ogóle się nie czuje. Jak jest bardzo brudna podłoga albo raz w tygodniu, to zamiast octu daję trochę mydła w płynie i też olejek.
Spoko. Zachęcająco brzmi :)
 
reklama
Ocet jest bardzo lotny, więc zapach ulatnia się bardzo szybko. Na co dzień myję podłogę wodą z octem i kilkoma kroplami olejku eterycznego - jak skończę myć, to octu w ogóle się nie czuje. Jak jest bardzo brudna podłoga albo raz w tygodniu, to zamiast octu daję trochę mydła w płynie i też olejek.
a w jakich proporcjach woda ocet do mycia podłogi ?
 
Do góry