reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko dom - co działa a co jest tylko mitem?

U mnie niestety orzechy też się nie sprawdziły, jednak jestem rozpieszczona inną jakością prania, ale rewelacyjnie się sprawdziły do walki ze mszycami :-)
Co do sprzątania octem, to tak tak i jeszcze raz tak! Zdecydowanie polecam :-)
 
reklama
Co prawda octu do kibelka nigdy jeszcze nie wlewałam(używam ten ekoprodukt z lidla na bazie octu),ale myje nim kibelek i odkamieniam nim drzwi od prysznica.Kwasem cytrynowym odkamieniam słuchawki od prysznica(zostawiam na całą noc),a kawałkiem cytryny "szoruję" zlew w kuchni i kamień nie osadza się tak szybko jak np.po cifie. :)
 
Jak wcześniej namoczę w vanishu to puszczą plamy. Nie miałam przypadku, że nie puściło, ale orzechy mnie korcą...takie to pranie bez chemii by było:rolleyes2:...
Do namaczanie nie potrzebny vanish, szare mydło wystarcza, a taniej ;-)

Bardzo ciekawe te wasze rady i orzechy
to może jak szukacie atrakcyjnych cen
albo kupowałyście już gdzieś to podajcie linki ;)
Ja szukałam póki co ogólnie, ustawiłam sobie ceną od najmniejszej i patrzyłam od razu na większe worki, co by przesyłka nie stanowiła kosztu głównego, póki co szukam takiego allegrowicza, co to będzie miał wszystko :-p

A po olejki zapraszam tutaj bo są w dobrych cenach :tak: : kosmetyki mineralne i naturalne
Dzięki za link. :tak:
Ale mimo to bardzo sobie je chwalę i u mnie świetnie się sprawdzają jako szampon i odtłuszczacz.Myję w nich też podłogi.
Ciekawe zastosowanie, biorąc pod uwagę ile metrów u mnie podłóg i to wszystko w drewnie. ;-)

ale rewelacyjnie się sprawdziły do walki ze mszycami :-)
No i to zastosowanie mi się bardzo przyda, zawsze to ekologiczniej na drzewa niż oprysk ekologiczny. ;-)

Tak zachwalacie ocet, że chyba zaraz do kibelka naleję. Całą butelkę nalać?
Tak wlewasz całą, a jak masz zaciek na "górce" to wrzuć tam watę i ją namocz octem, żeby nie spłynęło i zadziałało. :tak:

Co prawda octu do kibelka nigdy jeszcze nie wlewałam(używam ten ekoprodukt z lidla na bazie octu),ale myje nim kibelek i odkamieniam nim drzwi od prysznica.Kwasem cytrynowym odkamieniam słuchawki od prysznica(zostawiam na całą noc),a kawałkiem cytryny "szoruję" zlew w kuchni i kamień nie osadza się tak szybko jak np.po cifie. :)
Normalnie jutro próbuję odkamienić słuchawkę w prysznicach, bo ostatnio sporo nerwów mnie kosztowały. :-p


Ja dzisiaj wyprałam pralkę w occie po raz pierwszy. :tak:
 
Jeśli chodzi o podłogi to oczywiście wywar z orzechów rozcieńczam w wodzie,też znakomicie myją:-).Ogólnie to mam myjkę parową,ale czasami to nie chce mi się jej rozkładać,podłączać i czekać aż się nagrzeje.W sumie to bardziej eko wychodzi jednak myjka.
A czy któraś z was używa tych orzechów do jeszcze czegoś innego?Z tego co wiem to można się w nich myć na co ja raczej bym się nie zdecydowała:no:.
 
A jak pozbyć się zaschniętego tłuszczu na kratce kuchennej?
5 łyżeczek sody oczyszczającej
5 łyżeczek soli
5 łyżeczek octu
zrobić papkę pędzelkiem, pędzelkiem wyłożyć na kratkę, zostawić na 15 minut wyczyścić, dzisiaj sprzątałam tą papką piekarnik :-p

I jak wyszło? Moja ostatnio brzydki zapach zaczęła wydzielać. Ocet pomoże?
Moja też brzydki zapach wydzielała, jest lepiej, ale nie genialnie. Myślę, że ten ocet to bardziej na wnętrzności pralki podziałał, skoro ma funkcje odkamieniacza. Ja prałam w 95 stopniach ten ocet. Na pewno bęben bardziej jest błyszczący.
 
heloł ;-)

dziewczyny ;-) na smrodek z pralki jest eko sposób ;-)

obieramy cytrynkę, skórkę wkładamy do starej skarpety i razem np. z ręcznikami gotujemy ;-)
u mnie podziałało jak kiedyś mi stęchlizną z pralki waliło :tak:
 
5 łyżeczek sody oczyszczającej
5 łyżeczek soli
5 łyżeczek octu
zrobić papkę pędzelkiem, pędzelkiem wyłożyć na kratkę, zostawić na 15 minut wyczyścić, dzisiaj sprzątałam tą papką piekarnik :-p

dzięki
jak ostatnio czyściłam piekarnik jakimś specjalnym środkiem to myślałam, że padnę od zapachu
aż oczy łzawiły a w gardle paliło
 
reklama
Mi kiedyś ktoś poradził, żeby niezamykać ani drzwiczek od pralki ani szufladki na proszek i płyn, przynajmniej na godzinę po praniu. Majandra, a próbowałaś wyciągnąć tą szufladkę i ją wyszorować, może ona się zabrudziła?
Ja octem odświeżam tez zmywarkę, polecam :-)
 
Do góry