reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko dom - co działa a co jest tylko mitem?

a w jakich proporcjach woda ocet do mycia podłogi ?
Ja leję trochę, tzn takie trochę ile się butelką naleję... [emoji848] Olejku daję zwykle 3-5 kropel i to wystarcza, żeby ładnie pachniało, a octu.. [emoji848] Bo ja wiem... Może 50ml, ale to taki bardzo zgrubny szacunek... No trochę z butelki... [emoji23]
 
reklama
Niestety u mnie orzechy piorące się nie sprawdziły. Na ubraniach męża dalej było czuć jego perfumy.
Teraz stosuję hipoalergiczny proszek dla dzieci, a do płukania ocet i taka kombinacja najlepiej się sprawdza.
 
Oszalałam na punkcie octu :) Wyrzuciłam prawie całą chemie z domu i zastąpiłam octem :) Jedynie to czego boje się zastąpić innymi środkami to: tabletki do zmywarki, proszek do prania i płyn do mycia naczyń. Reszta to ocet w różnych proporcjach. :) Muszę przyznać, że odkąd zaczełam używać octu wszystko lśni, po kupnej chemi mam wrażenie, że powierzchnie sprzątane następnego dnia są już jakieś oblepione, a po occie lux.

Pytanie odnośnie olejków - kupujecie w sklepach eko, aptekachy czy gdzie? Polecacie jakieś specjalne, macie pewność że nie mają one niepotrzebnych konserwantów, utrwalaczy itp.
 
My robimy sami proszek do prania z boraksu, sody kalcylowanej i płatków mydlanych. Ale płyn do mycia naczyń domowy się w ogóle nie sprawdził.
 
Do góry