reklama

Eko-jedzenie dla Maluszka

Temat na forum 'Eko - rodzina' rozpoczęty przez Iguana_, 15 Lipiec 2012.

1. Iguana_

Iguana_ Fanka BB :)

Jakie znacie i polecacie ekologiczne kaszki, słoiczki (obiadki), przekąski dla niemowląt jak i dla starszych dzieci?

2. Iguana_

To może na początek polecam kaszki Holle. W przeciwieństwie do tych Bobovity i Nestle nie zawierają cukru i maltodekstryny. Są z pełnego przemiału ziarna, ekologiczne. Dość duży wybór: jaglana, ryżowa, orkiszowa, pszenna, owsiana. Są w wersji mlecznej, czyli już z dodatkiem mleka modyfikowanego, do rozrobienia na wodzie oraz w wersji bezmlecznej, dla mam karmiących piersią i odciągających mleko do kaszki.

Można je dostać w róznych internetowych sklepach, na allegro oraz w sieci sklepów Piotr i Paweł:
    Piotr i Paweł

Ja je np. kupuję poprzez tą stronkę:
    JEDZENIE

Firma Holle ma jeszcze swoje eko-obiadki i owocowe przeciery.

Polecam jeszcze przegryzkę dla Maluszków - maślane ciasteczka orkiszowe, też bez dodatku cukru i polepszaczy:
    Holle ciasteczka orkiszowe

Ostatnia edycja: 15 Lipiec 2012
  3. reklama
  4. Iguana_

Znalazłam jeszcze kaszki firmy Nominal - NOMINA, tak jak Holle są z pełnego przemiału, ekologiczne i bez cukru, maltodekstryny i innych polepszaczy. W dodatku są smakowe.

NOMINAL - greenMAMA

5. As 76

As 76 truskawkowa mama

Dla mnie najbardziej naturalne jedzenie to jedzenie przygotowane przeze mnie z normalnych produktów ,które kupuję .
    Słoiczkom żadnym nie wierzę.... :no:;-):-):-):-)
    Wiem co jem i moje dziecko też będzie wiedziało :-D:-D:-D

6. Iguana_

Domowe jedzonko jest super, ale ważne, aby składniki kupować z wiadomych źródeł, bo czasem lepiej zaufać słoiczkom niż kupować warzywa, mięso w markecie....A już szczególnie odradzam marketowe kurczaki:tak:

7. mrsmoon

mrsmoon Fanka BB :)

wg etykiet na produktach hippa ich produkty też są ekologiczne, ale trzeba uważać, bo w niektórych sokach i deserach jest cukier, kaszki holle jak najbardziej polecam

8. Iguana_

9. Olka87

Olka87 Fanka BB :)

Dziewczyny a ja mam pytanie czy któraś z Was robi jedzenie dla malucha do słoiczków? Moja mała urodzi się we wrześniu, kiedy będzie miała 6 miesięcy jeszcze nie będę miała warzyw w ogrodzie więc nie dam jej świeżych. Pomyślałam więc sobie, że może teraz porobię ze świeżych warzyw przecierki i zapasteryzuje je w słoiki. Mam tą przyjemność mieć własny ogród i warzywa bez żadnej chemii więc szkoda by było nie zachować ich dla malucha na pierwsze posiłki.

10. reklama
  11. Lilly123

Lilly123 Początkująca w BB

ja stawiam na warzywa i owoce polskiego pochodzenia. kupuję je na targach ekologicznych - u mnie w mieście raz w tygodniu takie się odbywają. sprzedawcy mają produkty z certyfikatami i dzięki temu wiem co kupuję :)

12. Satchkat

Satchkat Fanka BB :)

Olka, mozesz tez pomrozic warzywa i pozniej przygotowywac z nich posilki.

Poleć forum