reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko-mama, eko-dziecko

ulisia

chustomama :)
Dołączył(a)
10 Kwiecień 2005
Postów
802
Zastanawiam się, czy są wśród nas jakieś mamy, którym nie jest obojętne środowisko naturalne, starają się żyć w zgodzie z naszą planetą a jednocześnie przyjemniej - starając się wyeliminować sztuczne rzeczy ze swojego otoczenia?

Ja nie mówię - zupełnie, bo czasem się nie da. Np. ja wymieniłam żarówki na energooszczędne, ale nie mogę sortować śmieci, bo u nas w mieście nie ma takich specjalnych pojemników. Chciałam chociaż makulaturę zbierać - ale nie ma skupu.

Zapraszam do rozmów o eko-pieluszkach, orzechach piorących zamiast proszku, zdrowym jedzeniu itp.

Mam nadzieję, że nie będę tu sama :-)

I trochę przydatnych linków na koniec:


Ekologiczne środki czystości:
zakupy.myecolife.pl
Eco Shop - Ekologiczny Sposób na Życie
NATURA24
Ubranka dla dzieci, pieluszki wielorazowe - ekoMaluch
EKO BABY Aktualności
www.orzechypiorace.com.pl


Ekologiczne pieluszki:
Kraina Pieluszek - nowoczesne pieluchy wielorazowe
Ubranka dla dzieci, pieluszki wielorazowe - ekoMaluch
EKO BABY Aktualności
Pieluszki Wielorazowe | Pieluchy Ekologiczne | Chusty | Nosidła
GreenBaby

Ekologiczne chusteczki pielęgnacyjne:
Cheeky Wipes - ekologiczne chusteczki wielorazowe do pielęgnacji niemowląt i małych dzieci


Żywienie malucha i żywność eko:
www.bobaslubiwybor.pl
zakupy.myecolife.pl


Chusty:
o chustach:
Chusty.info - chusty do noszenia dzieci - Chustoforum
Szkoła Chustonoszenia
Klub Kangura

gdzie kupić:
www.nosidla.com
Vega - wszystko o chustach i noszeniu dzieci
Tublu.pl - Nosidełka Bondolino, chusty Hoppediz, łóżeczka turystyczne Samsonite, najwyższej jakości artykuły dla dzieci i niemowląt
Chusty do noszenia dzieci i nosidełka - LennyLamb.com
www.sling.com.pl
www.jendrulino.pl
www.zachustowani.pl
www.natibaby.com
www.maminek.pl
www.greenbaby.pl

kurtki i polary do chust (dla dwojga):
http://www.gabcarry.pl/sklep/?polary-dla-dwojga,8
http://www.1-szy.net/pentelka/index.php?p=4
http://www.chusty.com.pl/produkty.php?rodzaj=1101080119060884&menu=2
http://www.krainapieluszek.pl/index.php?route=product/product&product_id=318



Ekologiczne kosmetyki i kosmetyki do przygotowania samodzielnie w domu:
www.zrobsobiekrem.pl
www.biochemiaurody.com
www.mazidla.com
www.greenbaby.pl


Ekologiczne drewniane zabawki
www.hello-montessori.eu
www.drewniaczek.eu

Eko-nocnik :-)
http://www.becothings.com/newbornpotty.html
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ciekawy watek, ulisia :-)
Ja bardzo dbam o to, zeby jesc zdrowo i kupuje wiekszosc jedzenia organiczengo. W Szkocji sortowanie smieci jest bardzo popularne, co nas cieszy, bo sami sortujemy odpady, plastiki, szklo, makulature. Czasem az za glowe sie lapie, ile plastikow sie w naszym spolczenstwie produkuje. Masakra. Po 2 dniach mamy zwykle wielka reklamowke plastikow.
Do prania uzywamy proszku non-bio, ale ciekawa jestem, czy te orzeczy sa skuteczne, bo o nich duzo ostatnio czytalam. Ulisia, uzywasz?
 
ja nie, ale koleżanka tak i podobno są fajne. tylko, że są jakieś dwa gatunki orzechów - jedne dobre, drugie - gorsze. Te dobre są z gatunku sapindus mukrossi i podobno są bardzo wydajne: 3-4 łupinki starczają na pranie i potem można je ponownie wykorzystać, w zależności w jakiej temperaturze się pierze. 30stopni - 3 razy, 40 stopni 2-3 razy, 60 stopni 1-2 razy, 90 stopni - tylko raz.
jak przekonam małża (hmm...) to zamówię tam gdzie moja koleżanka, czyli tu:
EKO BABY Sklep - Ekologiczne środki do prania i czyszczenia

aha, do białych rzeczy lepiej orzechów nie stosować, jeśli zależy nam na ich kolorze, albo gdzieś czytałam, żeby dodać sody.
 
to ja sie wypowiem co do orzechow, bo zakupilam i bylam zadowolona.... przez pierwsze pare pran si, rzeczy wyprane, po kiku praniach porostu zaczely mi smierdziec, tzn, miec taka won zlerzalych niewypranych rzeczy i orzechy leza i sie kurza, bo jednak wrocilam do proszku, co do usuwania plam, tez mam wiele do zyczenia, poprostu ich nie usuwaly, tak wiec ja nie polecam
co do sortowanai smieci to u nas w domu jak najbardziej, plastikow sie zbiera, makulatoru tez, tylko nie mamy sortera pod blokiem i musimy troszke spalin naprodukowac co by podrzucic po drodze pod bloki gdzie owe sortery sa
 
U nas na osiedlu są sortery - na papier, szkło i plastik. Wiec sortuję. Ale M. się wkurza że tyle worków do wyrzucania musi targać zamiast jednego ;-) szkoda że zzużytymi pampersami nie da się nic zrobić...
 
Ostatnia edycja:
Witam. Też chętnie sortowałabym śmieci ale mam tak małą kuchnie, że ledwo mieści się jeden kosz na śmieci a co dopiero gdybym chciała to wszystko segregować. No ale ekologia nie jest mi obojętna - staram się oszczędzać wodę i pilnuję żeby dzieci też ją np. zakręcały jak myją zębolki. I jak najmniej używam detergentów a ścierki z mikrofibry są super bo nie trzeba żadnych płynów a ja ich nie lubię, bo drażnią mnie te kwiatowe zapachy.
 
Noo... ścierki z mikrofibry to cudny wynalazek :-) szczególnie teraz kiedy jest maluszek - nie trzeba smrodzić detergentami :-)
 
reklama
Bardzo fajny wątek :-) w sumie moja cora starsza, ale malo takich watkow jest tu na forum.
Ja nie jestem eko mama, ale szanuje kobiety, kore sa wlasnie takie. Ja jestem tak posrodku:
1. uzywam pieluch wielorazowych,
2. nosze dziekco w chuscie, teraz juz mniej bo sama chodzi
3. saram sie ja karmic bez chemii... tzn. nie kupie jej miasa, pieczywa, warzyw, jajek itd w supermarkecie tylko mam ze wsi ,z dobrych zrodel (oczywiscie nie wszystko, tylko to co sie da)
4. unikam lekow tzn na razie nie byla przeziebiona, wiec nie musialam ich stoswac, jetem anty antybiotykowa (tylko w ostatecznosci!) , niestety mala musi brac hormony, a to takie nie eko..
5. nieszczepie dziecka
6. nasza pediatar jest homeopata i ja wyznaje ten sposob leczenia
7. czaem uzywam proszkow BIO glownie do prania pieluch, uzywam olejku z drzewa herbacianego
7. smieci sortuje, ale jak jestem w Niemczech
 
Ostatnia edycja:
Do góry