reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko rodzicielstwo

misia83_83

Mama Alusia i Tymusia
Dołączył(a)
11 Listopad 2008
Postów
2 140
Miasto
Wroclaw/Galway
Witam.

zakladam ten watek dla tych Mam,ktore chca cos w zyciu zmienic...dla dobra swoich pociech i dla swojego rowniez. Dla Mam,ktore nie do konca odnajduja sie w 'sloiczkowej' rzeczywistosci...w braniu tabsow na kazde bole...
Ale tez dla takich,ktore chcialyby tylko w czesci urozmaicic diete swojego dziecka...wprowadzic cos nowego, ciekawego, zdrowego...

Chcialabym z cala moca polecic Wam ksiazke Bozeny Zak- Cyran pt:' Odzywiaj dziecko w zgodzie z natura'. Dla mnie stalasie swoista biblia...skarbnica cennych informacji, inspiracja w kuchni!
Z tejze wlasnie ksiazki zeskanowalam na pierwszy raz dzial poswiecony domowym sposobomleczenia, ziololecznictwie. Pora zimowa, chorobowa, wiec temat na czasie.
Zapraszam do lektury!
 

Załączniki

  • scan0015.jpg
    scan0015.jpg
    36,1 KB · Wyświetleń: 115
  • scan0012.jpg
    scan0012.jpg
    37,9 KB · Wyświetleń: 107
  • scan0016.jpg
    scan0016.jpg
    37,2 KB · Wyświetleń: 125
  • scan0013.jpg
    scan0013.jpg
    36,8 KB · Wyświetleń: 106
  • scan0008.jpg
    scan0008.jpg
    31,7 KB · Wyświetleń: 88
  • scan0014.jpg
    scan0014.jpg
    40,6 KB · Wyświetleń: 94
  • scan0010.jpg
    scan0010.jpg
    44,9 KB · Wyświetleń: 91
  • scan0009.jpg
    scan0009.jpg
    47,1 KB · Wyświetleń: 76
  • scan0011.jpg
    scan0011.jpg
    41,8 KB · Wyświetleń: 87
reklama
misia najbardziej interesuje mnie ta herbata na zapalenie ucha...tylko powiedz mi skad Ty bierzesz te wszystkie skaldniki kore wierzby itp? jakie tutaj w irlandii sa ziolowe sklepy? :sorry2:
 
Sandrula- z tego co wiem, w Irlandii niestety nie ma sklepow zielarskich.Czesc ziol jest czasem dostepna w Evergreenach ale tez niekoniecznie. Najlepiej wiec zakupic ziola w sklepach zielarskich wysylkowych badz tez sprowadzic z PL,gdzie tego pod dostatkiem. Ja wlasnie teraz w grudniu jade do Pl i zamierzam sie obkupic we wszystko co mozliwe. Plus w olejki do sporzadzania leczniczych balsamow opisanych rowniez w powyzszych skanach.

Za jakis czas wkleje opcje eko napojow dla dzieci.
 
kurna teraz dopiero do mnie dotarło jak dopieprzyłam z tym sklepem ZIOŁOWYM hahahahahahahahah a nie zielarskim:-):-):-):-):-) szok :-D:-D:-D
acha czyli najpeliej w polsce zrobic zakupy:sorry2: rodzicow poprosze bo nam paczke na swieta przysla wiec pare ziolek sie zalapie:tak: i czekam na napoje z niecierpliowscia:-)
 
Tak jak pisalam, wkleje cos teraz o napojach dla dzieci. Przez dlugi czas mialam problem co dawac Alexowi do picia. Pil glownie wode, dobrze zreszta,...ale jednak chcialam dawac mu cos zamiennie. Wedlug diety 5 przemian najlepsze dla dzieci sa herbatki ziolowe (slabe), ktore mozna dosladzac miodem oraz ciepla woda przegotowana (temp.ok 37 stopni).

Chcialabym jednak przedstawic niedoceniane od jakiegos czasu KOMPOTY. Kompot to najzdrowszy napoj i deser dla dziecka. Mozna go robi zarowno z gotowanych jak i swiezych owocow, a takze z suszonych. Kompoty od jakiegos czasu odeszly w zapomnienie,ja jednak do dzis pamietam smak tych robionych przez moja babcie...chowanych w spizarni i otwieranych do obiadu. Od jakiegos czasu przygotowuje Alexowi kompoty z surowych owocow. Najpiej uzywac od tego owocow sezonowych, z ekologicznych upraw. Dlatego ja uzywam teraz gruszek i jablek. Przepis na taki kompot znajduje sie w skanach,ktore zamieszczam pod spodem. POlecam Wam je serdecznie! Sa absolutnie przepyszne! Slodkie- bo z miodem. Alex je ubostwia! A ja wiem,ze daje mu zdrowy, domowy napoj...bez zadnych dziwnych dodatkow!:-)
 

Załączniki

  • scan0021.jpg
    scan0021.jpg
    41 KB · Wyświetleń: 109
  • scan0018.jpg
    scan0018.jpg
    42,1 KB · Wyświetleń: 94
  • scan0017.jpg
    scan0017.jpg
    41,7 KB · Wyświetleń: 93
  • scan0019.jpg
    scan0019.jpg
    42 KB · Wyświetleń: 90
  • scan0020.jpg
    scan0020.jpg
    41,9 KB · Wyświetleń: 97
faktycznie miaisa bardzo interesujacy watek, a uwielbiam domowe zielarstwa:) Ale mam pytanie co do miodu bo mi ciągle mama mówiże do dwoch lat miodu się nie podaje bo uczula a właściwie to najlepszy dodatek do cytrynki jak przeziębienie bierze
 
Ja własnie wczoraj wypróbowałam ekologiczne kostki do zmywarki, naczynia umyte bez zarzutu, a kostki nie zawierają

• syntetycznych środków zapachowych
• syntetycznych barwników
• syntetycznych konserwantów
• surowców modyfikowanych genetycznie
• enzymów
• składników alergizujących
• fosforanów
• wybielaczy optycznych
• zwierzęcych tłuszczy i innych surowców z martwych zwierząt

poza tym cena niewysoka, wiec uwazam ze warto :-)
 
Ja własnie wczoraj wypróbowałam ekologiczne kostki do zmywarki, naczynia umyte bez zarzutu, a kostki nie zawierają

• syntetycznych środków zapachowych
• syntetycznych barwników
• syntetycznych konserwantów
• surowców modyfikowanych genetycznie
• enzymów
• składników alergizujących
• fosforanów
• wybielaczy optycznych
• zwierzęcych tłuszczy i innych surowców z martwych zwierząt

poza tym cena niewysoka, wiec uwazam ze warto :-)

podaj nazwe :p ! :))

a co kompotow to ja prawie dziennie gotuje je :) Nadinke je uwielbia i pije ze smakiem :)
 
reklama
to dla mam które używają zmywarki a mamy które same ręcznie zmywają naczynia gdyby wiedziały ile tych trucizn z płynów zostaje na talerzach i sztućcach to od razu przeszłyby na te ekologiczne, bo potem okazuje się że w ciągu 10lat wypijamy cztery butelki płynu do naczyń. mało tego właśnie tu w irlandii (nie mam pojęcia skąd ta głupota) ludzie nie płuczą naczyń!!! Myją w płynie i tak zostawiają do ścieknięcia, co niektórzy wycierają na sucho brrrr obrzydlistwo. Na ostatniej imprezie znajomi poruszyli ten temat, szczególnie właśńie widać to w miejscach pracy lub jak się odwiedzi kogoś, oj bardzo dobry pomysł z tym eko.
 
Do góry