reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Eko rodzicielstwo

Madbebe- na zimne mleko i doprowadzam do gotowania ciagle mieszajac trzepaczka. Nie zrobia ci sie wtedy gluty. A jaka masz semoline? Bo jesli 'spelt' to wtedy latwiej o grudy. Najlepsza jest 'organic semolina' (taka ciemniejsza i nie taka sproszkowana jak ta spelt).
 
reklama
Madbebe- no i dobrze chlop zrobil ;) Te wlasnie w przezroczystych sa najlepsze :) Skoro masz taka jasna to pewnie jest spelt semolina (konsystencja maki? ). Ona sie bardziej nadaje do wypiekow choc oczywiscie kaszke z niej tez mozesz robic. Tylko,ze latwiej sie grudkuje. Ta ciemniejsza jest lepsza na sniadanka.
 
a widzisz,jak to dobrze mądrego poczytać ;-):-) A ta ciemniejsza to ta, do której link wrzucałam czy jeszcze inaczej wygląda?
dzięki!:happy2:
 
Poniewaz bardzo interesuje mnie zagadnienie Attachment parentingu (rodzicielstwo bliskosci) kopiuje dla zainteresowanych jedna z faz rozwoju u dzieci dobiegajacych 2 lat. Jako ciekawostke, a moze czasem pomocna. Ja objawy jej obserwuje teraz u swojego syna.

Faza ponownego zbliżenia 16-23 m
„W połowie drugiego roku życia dziecko dostrzega, że nie jest wszechmocne, że jest małą istotą w wielkim świecie. Takie odkrycie prowadzi do smutku i rozczarowań, zwiększa się wrażliwość dziecka na porażki. Zaczyna ono tęsknić do miłości matki - można powiedzieć, że chce ponownie bliskości. Ten etap rozwoju trwa od 16 do 24 miesiąca życia.
Dziecko może wtedy "śledzić" matkę, nie odstępować jej na krok, gdyż potrzebuje jej obecności. Przeżywa konflikt między potrzebą bliskości a dystansu. Chce być zależne od matki i jednocześnie niezależne jako istota ludzka. Uczy się w tym czasie mówić "nie". Uczy się też, że matka nie zawsze chce tego, co ono.” (FAZY ROZWOJU WG MARGARET MAHLER)
 
Ostatnia edycja:
Bardzo ciekawe tematy poruszacie:) super. Rozmawe z Jean Liedloff przeczytalam i teraz zaczynam poszukiwania jej ksiażki, wydaje mi sie że warto. A może któraś z was ma ja albo wiem gdzie zdobyc??
 
reklama
Do góry