reklama

Ekologiczne ogrzewanie

Temat na forum 'Rozmowy o wszystkim' rozpoczęty przez Żancia, 11 Maj 2016.

 1. Żancia

  Żancia Zaciekawiona BB

  Czy któraś z Was ma w domu ogrzewanie ekologiczne np pellet lub pompy ciepła?? Albo jeszcze innego typu ogrzewanie stosujecie?
   
 2. annajo

  annajo Początkująca w BB

  Niestety zupełnie nie mam styczności z czymś takim, w domu rodzinnym typowe ogrzewanie na węgiel. Ale chętnie posłucham, bo rodzice myślą o zmianie.
   
 3. reklama
 4. Żancia

  Żancia Zaciekawiona BB

  a rodzice już rozglądali się za jakimś ekologicznym rozwiązaniem który zastąpi węgiel??
   
 5. OnlineExpert

  OnlineExpert Początkująca w BB

  Witam,
  Najbardziej ekologicznym rozwiązaniem jest zastosowanie pompy ciepła, gdyż podczas jej pracy nie zachodzi proces spalania. Ciepło dostarczane do budynku jest uzyskiwane za pomocą przemiany termodynamicznej, więc takie rozwiązanie nie emituje żadnych zanieczyszczeń do atmosfery. Kolejnym ekologicznym rozwiązaniem jest kocioł na pellet. W tym przypadku powstaje oczywiście emisja zanieczyszczeń do atmosfery, jednak przyjmuje się, iż emisja CO2 jest w przybliżeniu równa potrzebnej ilości do wzrostu biomasy, z której to produkowany jest pellet. Należy wspomnieć również o gazie ziemnym lub LPG, który przy spalaniu emituje znacznie mniej CO2 niż w przypadku kotłów zasilanych węglem. Marka Buderus posiada w swojej ofercie wszystkie wyżej wymienione rozwiązania. Zachęcam do odwiedzenia strony internetowej: Link do: Kategorie produktów a w razie pytań pozostaję do dyspozycji.
  Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Buderus
   
 6. Żancia

  Żancia Zaciekawiona BB

  tylko jak od forumowiczki rodzice mieli ogrzewanie węglowe to nie będzie tak łatwo przenieś się na ogrzewanie pompą ciepła czy się myle?
   
 7. OnlineExpert

  OnlineExpert Początkująca w BB

  Witam,
  Zapewne ma Pani na myśli pytanie czy pompa ciepła może współpracować z istniejącym centralnym ogrzewaniem w budynku? W przypadku braku możliwości modernizacji układu centralnego ogrzewania do parametrów niskotemperaturowych, można podłączyć pompę ciepła do układów grzejnikowych zaprojektowanych na parametr zasilania 55°C. Oczywiście wpłynie to na obniżenie sprawności urządzenia. Najbardziej korzystny jest w tym kontekście układ niskotemperaturowy – czyli temperatura zasilania 35°C Pozdrawiam,
  ________________________________
  Konsultant marki Junkers
   
 8. Żancia

  Żancia Zaciekawiona BB

  a to jest możliwość przejścia na takie ekologiczne rozwiązanie. Dużo spada taka sprawność urządzenia?
   
 9. danny

  danny Zaciekawiona BB

  u na s jest kocioł z podajnikiem ślimakowym z Piecbud, palimy właśnie pelletem i ekogroszkiem Link do: Strona główna
   
 10. reklama
 11. kambo

  kambo Zaciekawiona BB

 12. miligri

  miligri Zaciekawiona BB

  A co sądzicie o ogrzewaniu na pellet? Ktoś z Was ma w domu?
   

Poleć forum